Czy wracamy do szkoły 1 lutego?

Czy zastanawiasz się, czy 1 lutego wrócimy do szkoły? Jeśli tak, to nie jesteś sam. Wiele rodzin, nawet tych z dziećmi, ma to samo pytanie. Oto, co musisz wiedzieć.

Dzień Wiktorii

Jeśli mieszkasz w Kanadzie, pewnie zastanawiasz się, co się dzieje w Dniu Wiktorii. Odpowiedź brzmi: szkoły, biblioteki i większość firm są zamknięte. Jednak transport publiczny będzie kursował według zmodyfikowanego harmonogramu świątecznego.

W Victoria Day wiele osób zbiera się w parkach, aby oglądać pokazy sztucznych ogni. Niektórzy Kanadyjczycy kupują fajerwerki do swoich ogródków. Inni przebierają się w pomarańczowe koszule na cześć wpływowej książki o szkołach rezydencjalnych.

Victoria Day oznacza początek sezonu letniego w Kanadzie. Wiele osób otwiera na lato swoje domki rekreacyjne i domy. Inni zaczynają pracę w swoich ogrodach.

Dzień Kanady

Dzień Kanady to święto narodowe obchodzone co roku 1 lipca. Kanadyjczycy zbierają się, by świętować historię, tradycje i kulturę swojego kraju. Święto upamiętnia rocznicę utworzenia Konfederacji. Jest to również okazja do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi. W tym roku święto jest kwestionowane przez niektórych Kanadyjczyków ze względu na brak uznania dla społeczności rdzennych.

Obchodom zwykle towarzyszy rozrywka na żywo i fajerwerki. Osoby mieszkające w Kanadzie poza granicami kraju często organizują lokalne obchody.

Ale prawdziwym problemem związanym z Dniem Kanady jest brak uznania dla trwającego ludobójstwa rdzennej ludności. W rezultacie społeczności rdzenne ponownie rozważają swoje tradycyjne obchody.

1 maja

Jest wiele powodów, dla których student powinien ponownie zaangażować się w życie akademickie. Jednak niektórzy mogą być zadowoleni z tego, że spędzają czas w zaciszu własnego domu. Dla innych przynęta w postaci darmowego lunchu, kilku godzin dodatkowego snu i obietnicy popołudniowej zabawy z przyjaciółmi i rodziną jest zbyt duża, by się jej oprzeć.

Na szczęście istnieje wiele dostępnych opcji. Wiele uniwersytetów i szkół społecznych w całym kraju oferuje różne programy i zajęcia, w których mogą uczestniczyć uczniowie w każdym wieku. Oprócz tych programów niektóre szkoły mają bardziej formalne akademie. Najlepsze z nich mogą pochwalić się zapleczem zawierającym wszystko, od stołu bilardowego po w pełni zaopatrzoną bibliotekę.

1 czerwca

Jeśli jesteś jednym z milionów ludzi w USA, którzy wracają do szkoły w najbliższych tygodniach, prawdopodobnie wiesz, że masz kilka opcji. Niektóre stany wracają do szkoły wcześniej, inne czekają do Święta Pracy. Korzyści z późniejszego powrotu do szkoły to m.in. więcej czasu na wakacje dla rodzin oraz dłuższa przerwa w lecie dla nastolatków, którzy mogą pracować w wakacje. Są też święta. Kilka świąt religijnych, takich jak Dzień Pamięci, Wielkanoc oraz święte dni żydowskie Pascha i Szawuot, często obchodzone są tego samego dnia kalendarzowego, co początek szkoły.

1 lipca

Daty powrotu do szkoły różnią się nieco w zależności od regionu i stanu. Na przykład w stanach północno-wschodnich i środkowoatlantyckich żadna dzielnica nie rozpocznie zajęć przed 26 sierpnia. Z drugiej strony, na środkowym zachodzie i na południu kraju bardziej powszechna jest późniejsza data rozpoczęcia zajęć. Branża hotelarska i turystyczna preferuje późniejszy termin. Późniejszy termin powrotu do szkoły daje też więcej czasu nastolatkom na pracę letnią.

W Pensylwanii szkoły K-12 prawdopodobnie wznowią zajęcia 1 lipca. Szkoły wyższe prawdopodobnie wznowią zajęcia w piątek.

Sierpień

Jeśli Twoje dzieci mają to szczęście, że chodzą do szkoły w rejonie Nowego Jorku, to pewnie zastanawiasz się, czy do końca miesiąca wrócą do klasy. Są dobre i złe wiadomości. Dobra jest taka, że szkoły w Wielkim Jabłku nie będą zamykać swoich drzwi przez najbliższe dwa miesiące. Jednak zła wiadomość jest taka, że uczniowie w Nowym Jorku zrobią sobie przerwę w nauce w 2020 roku. Oznacza to, że uczniowie w tym silnie skoncentrowanym obszarze nie będą mogli korzystać z zasobów szkoły, jeśli nie będą w niej przebywać. Aby temu zaradzić, miasto opracowało szereg wytycznych, które mają zapewnić każdemu uczniowi równe szanse na uczęszczanie do szkoły w roku szkolnym 2020.

Wrzesień

Pierwszy dzień szkoły to zazwyczaj pierwszy dzień roku akademickiego. Jednak w niektórych krajach data rozpoczęcia roku nie jest stała. Zależy to od terytorium, szkół prywatnych i systemu szkolnego. Na ogół uczniowie rozpoczynają naukę w sierpniu lub wrześniu.

Podczas gdy początek roku i jego koniec mogą się bardzo różnić, większość lat kończy się około trzeciego tygodnia czerwca. Jeśli początek roku przypada na weekend, większość szkół rozpoczyna lekcje w poniedziałek. Niektóre kraje, takie jak Francja, Rosja i Szwecja, rozpoczynają rok szkolny na początku lub w połowie sierpnia.


Oceń: Czy wracamy do szkoły 1 lutego?

Średnia ocena:4.87 Liczba ocen:24