Jak zostać ratownikiem medycznym?

Jeśli kiedykolwiek myślałeś o podjęciu pracy w branży medycznej, możesz rozważyć zostanie ratownikiem medycznym. Ta ścieżka kariery jest bardzo ekscytująca i może dać Ci możliwość pracy z innymi specjalistami w tej dziedzinie. Jest jednak kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć, zanim podejmiesz się tej roli.

Certyfikat EMT-Basic

Jeśli chcesz zostać ratownikiem medycznym, musisz uzyskać certyfikat EMT-Basic. Jest to kurs wstępny, który uczy podstawowych umiejętności w warunkach przedszpitalnych. Kurs ma na celu przygotowanie ucznia do egzaminu National Registry.

Aby uzyskać ten certyfikat, musisz ukończyć program akredytowany przez twój stan. Możesz zapisać się na kurs online lub uczestniczyć w zajęciach w sali lekcyjnej.

Poznasz podstawy ratownictwa medycznego, takie jak kontrola wstrząsu, kontrola krwawienia i postępowanie w przypadku zatrzymania krążenia. Po zdaniu egzaminu pisemnego i praktycznego otrzymasz certyfikat EMT.

W zależności od konkretnych procedur wykonywanych przez EMT, ich wynagrodzenie i możliwości zatrudnienia są różne. Niektórzy pracują w karetkach pogotowia, inni w remizach strażackich lub szpitalach. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na pracę w sektorze publicznym czy prywatnym, możesz oczekiwać zarobków w wysokości od 32 500 do 54 000 USD rocznie.

Oprócz ukończenia kursu EMT-Basic, możesz również ubiegać się o staż zaawansowany. Na przykład, zaawansowany EMT może podawać leki bez recepty, zakładać kroplówki i intubować pacjentów.

Programy studiów licencjackich

Jeśli jesteś zainteresowany zostaniem ratownikiem medycznym, masz dwie opcje: program certyfikatów lub program studiów. Program certyfikacyjny to dobry sposób na zdobycie doświadczenia i przygotowanie się do stanowego egzaminu licencyjnego. Chociaż nie jest to najbardziej wszechstronne szkolenie, da Ci podstawy w zakresie ratownictwa medycznego i opieki zdrowotnej.

Większość programów dla ratowników medycznych oferuje stopień Associate of Science. Jest to dobra opcja dla osób, które mają już świadectwo ukończenia szkoły średniej i są zainteresowane dalszym kształceniem. Niektórzy studenci wybierają jednak studia licencjackie.

Paramedycy są potrzebni w wielu różnych sytuacjach. Są wzywani do zapewnienia opieki w nagłych wypadkach, takich jak zawały serca, udary i porody. Ponadto mogą być wykorzystywani do wykonywania nieinwazyjnych procedur, takich jak podawanie leków i szycie ran.

Średni czas szkolenia w ramach programu certyfikatu ratownika medycznego wynosi od jednego do dwóch lat. Programy te są oferowane w szkołach zawodowych i technicznych, community colleges i na uniwersytetach.

Certyfikacja NREMT

Obecnie większość stanów wymaga certyfikacji NREMT dla ratowników medycznych. Ratownicy medyczni zapewniają zaawansowaną opiekę medyczną ludziom w potrzebie, w tym w nagłych wypadkach urazowych i sercowych. Poza wytrzymałością fizyczną do wykonywania obowiązków, paramedycy muszą być w stanie traktować pacjentów z dokładnością i współczuciem.

National Registry of Emergency Medical Technicians, czyli NREMT, jest niezależną organizacją pozarządową. Założona w 1970 roku organizacja ma za zadanie ustanowienie jednolitych standardów dla personelu ratownictwa medycznego. Organizacja stworzyła między innymi dwie klasyfikacje podstawowych certyfikatów EMT: EMT-Basic i EMT-Intermediate.

Kilka stanów, takich jak Floryda, przyjęło przepisy wymagające od wszystkich pracowników EMS uzyskania certyfikatu NREMT. Może to wpłynąć na status zatrudnienia wielu obecnie zatrudnionych EMT.

Dla tych, którzy są zainteresowani zostaniem ratownikami medycznymi, proces jest dość prosty. Aby uzyskać certyfikat ratownika medycznego, dana osoba musi ukończyć program szkoleniowy w akredytowanym ośrodku. Po zakończeniu szkolenia dana osoba musi zdać egzamin organizowany przez NREMT.

Opis zawodu

Paramedycy to profesjonaliści medyczni, którzy są odpowiedzialni za życie pacjentów potrzebujących pomocy medycznej w nagłych wypadkach. Pracują jako członkowie zespołu reagowania kryzysowego i zapewniają opiekę w nagłych wypadkach, transport i inne usługi pomocnicze pacjentom w szpitalach, klinikach i innych placówkach.

W razie wypadku lub nagłego zdarzenia paramedycy reagują na miejscu zdarzenia, udzielają pierwszej pomocy i stabilizują pacjenta. Ratownicy medyczni podają również leki, mogą nastawiać złamane kończyny lub opatrywać rany. Oprócz udzielania pierwszej pomocy mogą również podawać płyny dożylne i inne zaawansowane zabiegi podtrzymujące życie.

Aby być skutecznym ratownikiem medycznym, musisz posiadać wyjątkowe umiejętności komunikacyjne i zdolność radzenia sobie ze stresem. Musisz również mieć odpowiednie nastawienie i wytrzymałość fizyczną, aby poradzić sobie z intensywną pracą.

Aby zostać ratownikiem medycznym, musisz ukończyć różne programy szkoleniowe. Należą do nich: matura, dyplom ukończenia studiów oraz szkolenie w zakresie ratownictwa medycznego.


Oceń: Jak zostać ratownikiem medycznym?

Średnia ocena:4.65 Liczba ocen:10