Czy test antygenowy zwalnia z kwarantanny?


Czy test antygenowy zwalnia z kwarantanny?

Jeśli planujesz podróż do Kanady, możesz się zastanawiać, czy test antygenowy zwolni Cię z kwarantanny. Istnieją pewne wymagania, których musisz przestrzegać przy przekraczaniu granicy z Kanadą, musisz też mieć przy sobie kartę szczepień. Jeśli jednak posiadasz test antygenowy, powinieneś móc bez problemu przekroczyć granicę.

Objawy podobne do COVID-19 powinny być poddane testowi

Jeśli podejrzewasz, że byłeś w bliskim kontakcie z kimś, kto może mieć COVID-19, powinieneś rozważyć poddanie się testowi. Test jest jedynym sposobem, aby się upewnić. Dobrze jest też skontaktować się z lekarzem. Pomoże Ci to uniknąć choroby.

Możesz wykonać test w domu, aby dowiedzieć się, czy byłeś narażony na kontakt z COVID-19. Aby potwierdzić wyniki, należy postępować zgodnie z instrukcjami podanymi na teście. Test domowy to dobry sposób na wczesne wykrycie zakażenia i zapobieganie jego rozprzestrzenianiu się.

Powrót do szkoły po wystąpieniu objawów podobnych do COVIDu

COVID-19 może i jest tylko małym punkcikiem na radarze, ale nie umknął uwadze rodziców i urzędników szkolnych. Centers for Disease Control and Prevention opublikowało wskazówki dotyczące choroby oraz najlepszych praktyk w zakresie testowania, badania i kontrolowania jej w szkołach.

Dodatni wynik testu COVID-19 nie wystarczy, by uczeń wrócił do klasy. Uczeń musi być wolny od gorączki przez co najmniej 24 godziny i mieć objawy, które są pod kontrolą. Może to obejmować dużą ilość płynów, odpoczynek i środki przeciwbólowe. Jeśli dziecko czuje się dobrze, może wrócić do szkoły po tygodniu.

Karta szczepień

Jeśli mieszkasz w rejonie Nowego Jorku, prawdopodobnie masz obowiązek posiadania karty szczepień. Jeśli nie jesteś pewien, czy spełniasz wymagania, powinieneś skontaktować się ze swoim dostawcą usług medycznych lub z Departamentem Zdrowia Nowego Jorku.

Miejski Rejestr Szczepień (Citywide Immunization Registry, CIR) zawiera dane dotyczące szczepień dzieci i młodzieży w Nowym Jorku. W celu zapewnienia, że ludzie są odpowiednio zaszczepieni, dostawcy usług medycznych są zobowiązani do zgłaszania szczepień w ciągu 24 godzin od ich wykonania. Rejestr szczepień może być również wymagany przez firmy.

Wymagania dla podróżnych przekraczających granicę z Kanadą

Zmieniły się wymagania dla podróżnych przekraczających granicę z Kanadą, którzy potrzebują testu antygenowego. Zostały one zmienione, aby odzwierciedlić spadek liczby przypadków COVID-19 w tym kraju.

Po pierwsze, w pełni zaszczepieni Amerykanie nie muszą już przedstawiać dowodu negatywnego wyniku testu PCR na COVID-19, aby wjechać do kraju. Zamiast tego będą musieli przedstawić dowód podania dwóch dawek zatwierdzonej szczepionki, w tym szczepionki Moderna.

W pełni zaszczepione osoby będą mogły użyć szybkiego testu antygenowego, zamiast testu PCR, przy wjeździe do Kanady. Jest to tańszy i łatwiejszy sposób na spełnienie wymagań. Jeśli jednak podróżujesz spoza Stanów Zjednoczonych, nadal będziesz musiał wykonać negatywny test antygenowy COVID-19 PCR.

Testy kontrolne nie są już wymagane dla studentów, wykładowców i pracowników w kampusie

Jeśli jesteś studentem, wykładowcą lub pracownikiem w kampusie, nie musisz już poddawać się testom na obecność wirusa COVID-19. Możesz jednak zostać zobowiązany do wzięcia udziału w programie testów środowiskowych w razie wybuchu epidemii.

Kampusy nadal będą wymagać od pracowników noszenia masek ochronnych. Mogą również być zmuszone do zapewnienia miejsca dla odizolowanych mieszkańców, którzy muszą przejść kwarantannę. Więcej informacji można znaleźć na stronie Testy i badania pracowników.

Jeśli podróżujesz służbowo, możesz odebrać zestaw do szybkiego testu antygenowego na swoim kampusie. Możesz również zamówić zestawy online. Ważne jest, aby pamiętać, że te testy mogą dostarczyć wyniki w ciągu 30 minut.

Nie jest wymagana rejestracja ani negatywny wynik testu dla podróżnych wjeżdżających do kraju

Oprócz zwykłych przygotowań do podróży, podróżujący do Zambii powinni podjąć środki zapobiegawcze, aby uniknąć rozprzestrzeniania się pandemii Covid-19. Wśród innych środków ostrożności, podróżni powinni nosić maski ochronne na twarz podczas pobytu w kraju, a także podczas lotów. Rząd Zambii nie wymaga wykonania testu na obecność wirusa Covid-19 przy wjeździe do kraju.

Aby zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo, wszyscy pasażerowie powinni określić swoją temperaturę ciała i poddać się termicznej kontroli. Osoby, które nie są w pełni zaszczepione, muszą nosić maskę ochronną przez cały czas pobytu w kraju, a także podczas lotu. Pasażerowie, którzy wykazują objawy, takie jak kaszel i gorączka, są kierowani do przychodni zdrowia lub ośrodka izolacyjnego.

Dzieci poniżej 12 roku życia są zwolnione z kwarantanny

Dzieci poniżej 12 roku życia są zwolnione z kwarantanny, jeśli wykonają test antygenowy. Nie jest to pełne szczepienie, ale test przed wjazdem lub przyjazdem. Mogą one podróżować z w pełni zaszczepioną osobą dorosłą. Muszą jednak trzymać się z dala od osób spoza gospodarstwa domowego. Ponadto nieszczepione dzieci nie mogą odwiedzać parków rozrywki ani korzystać z transportu publicznego.

Jeśli nie zostaną zaszczepione, zostaną odizolowane na minimum siedem dni. Po powrocie będą musiały stosować się do ogólnych wytycznych dotyczących populacji. Osoby poniżej 18 roku życia powinny stosować się do zaleceń zawartych w Tabeli 1 Wytycznych dotyczących izolacji i kwarantanny.


Oceń: Czy test antygenowy zwalnia z kwarantanny?

Średnia ocena:4.7 Liczba ocen:19