Uczniowie z płońskiego ,,Staszica" bawili się na studniówce.

  • 26.01.2020, 09:14 (aktualizacja 26.01.2020, 09:24)
Uczniowie z płońskiego ,,Staszica" bawili się na studniówce. Fot. Katarzyna Rólka
Jak co roku, w styczniu ruszają studniówki. Od tego balu zaczyna się odliczanie stu dni do egzaminu dojrzałości. W sobotę, 25 stycznia na swojej studniówce w sali ,,Marco” bawili się uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 im. S. Staszica w Płońsku. Nie zabrakło podziękowań oraz wzruszeń.

Bal studniówkowy to ważne wydarzenie, które każdy jego uczestnik zapamięta na całe życie. Symbolizuje bowiem początek czegoś ważnego, bo wkraczania w dorosłość. Pierwszy krok w tę dorosłość stawiany jest krokami poloneza rozpoczynającego bal. Od niego bowiem i dobrej zabawy rozpoczyna się okres intensywnych przygotowań do egzaminu maturalnego, otwierającego drzwi do dorosłego życia i dalszej edukacji.

W sobotni wieczór, po uroczystym polonezie, otwarcia studniówki dokonała dyrektor ZS1 w Płońsku - Marzanna Szacherska, która złożyła życzenia przyszłym maturzystom mówiąc m.in. - ,, To czas radości i wspaniałej zabawy, ale też symboliczny moment wejścia w dorosłe życie. Rozpoczyna się etap samodzielnego podejmowania decyzji i wyborów życiowych. Głęboko wierzę, że każdy z Was będzie dokonywał w swym dorosłym życiu mądrych wyborów i podążał właściwymi drogami”.

Do życzeń dla abiturientów dołączyli się także zaproszeni goście.

Studniówka miała jak zawsze wyjątkowy charakter. Czeka się na nią trzy lub cztery lata i przeżywa dreszcz  emocji. Nie zabrakło podziękowań dla dyrekcji Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica oraz  dla wychowawców klas maturalnych: Doroty Gut- Pacuszki - klasy III LP,  Anny Dobrowolskiej – klasy III LW, Magdaleny Staniszewskiej –  klasy IV TMGS,  Agnieszki Urban - klasy IV TŻ ,  Zbigniewa Pawlaka-  klasy IV TR. Uczniowie podziękowali także tym, którzy zawsze wspierają inicjatywy podejmowane w płońskim Zespole Szkół nr 1 tj. Elżbiecie Wiśniewskiej – Staroście Powiatu Płońskiego, Andrzejowi Pietrasikowi– Burmistrzowi Miasta Płońska, Aleksandrowi Jarosławskiemu– Wójtowi Gminy Płońsk, Włodzimierzowi Pająkowi– dyrektorowi Centrum Kształcenia Zawodowego, ks. kan. Zbigniewowi Sajewskiemu oraz Komitetowi Studniówkowemu.

W tym roku do egzaminu dojrzałości na ,,Staszica” przystępuje 100 maturzystów, a dzieli ich od niego symboliczne sto dni.

Prowadzącymi  studniówkę byli: Daria Grzymkowska i Mateusz Żulewski z klasy III LW, zaś prowadzący Oskary: Katarzyna Omańska z klasy III LP i Dawid Ziemnicki z klasy II TL.

 

KATARZYNA RÓLKA

FOT. KATARZYNA  RÓLKA

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe