Świąteczny jarmark w płońskim MCK-u

  • 02.12.2018, 17:45 (aktualizacja 02.12.2018, 19:38)
  • Katarzyna Rólka
Świąteczny jarmark w płońskim MCK-u fot. Katarzyna Rólka
Wielkimi krokami zbliża się Gwiazdka. Najlepszym sposobem na dodanie magii świątecznej zbliżającym się świętom jest jarmark świąteczny. Można na nim kupić wyroby związane ze świętami bożonarodzeniowymi. Jarmark zgromadził około 45 wystawców.

W niedzielę, 2 grudnia w sali wielofunkcyjnej płońskiego Miejskiego Centrum Kultury oraz jego holu odbył się Jarmark Świąteczny. Taki jarmark to wspaniałe wydarzenie artystyczne oraz kulinarne. Na stoiskach, które zachęcały zwiedzających dominowało świąteczne rękodzieło oraz żywność regionalna. Nie zabrakło takich słodkości jak ciast i miodów oraz serów i nalewek.

Na jarmarku swoje ozdoby świąteczne zaprezentowały również płońskie podstawówki nr 1, 2 i 3 czy Publiczna Szkoła Policealna w Płońsku.

Dla najmłodszych płońszczan, którzy w niedzielę odwiedzili jarmark, organizatorzy przewidzieli  warsztaty plastyczne w sali  wystawienniczej oraz specjalną niespodziankę -bezpłatny spektakl teatralny ,,Przygody Marcelianka Majstra-Klepki” w wykonaniu Stowarzyszenia Teatru Per Se z Płocka.

Płoński jarmark prowadziła Joanna Ruszkowska z MCK-u, która w rozmowie z nami powiedziała, iż organizowane świąteczne jarmarki  gromadzą coraz więcej wystawców, gdyż przyjeżdżają oni z coraz dalszych okolic do naszego miasta, m.in. z Olsztyna, Wyszogrodu,  Ciechanowa.

Na niedzielnym płońskim świątecznym jarmarku można było już poczuć prawdziwą magię zbliżających się świąt bożonarodzeniowych. Był on także okazją do zrobienia zakupów na prezenty gwiazdkowe. Organizatorem jarmarku było Miejskie Centrum Kultury w Płońsku.

 

Katarzyna Rólka

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe