Z czego jest tauryna w energetykach?

Nierzadko można znaleźć słowo „tauryna” na etykietach energetyków i napojów sportowych, ale nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, czym jest tauryna i jak może wpłynąć korzystnie na nasze zdrowie. Tauryna to ważny aminokwas, który wspomaga zdrowy rozwój płodu i metabolizm mięśni. Przyjmowanie suplementów tauryny może pomóc w poprawieniu metabolizmu mięśni poprzez przeciwdziałanie niedokrwieniu funkcjonalnemu.

Wzmacnia energię poprzez dostarczanie witamin, minerałów i aminokwasów

Energia nie jest czymś, co możesz po prostu kupić w sklepie spożywczym. Jest funkcją stylu życia, diety i poziomu aktywności. Jednak w dążeniu do tego, by być zdrowszym, kilka mądrych posunięć może sprawić, że będziesz miał jej pod dostatkiem. Należy do nich przyjmowanie multiwitaminy, wysypianie się i zwiększanie sprawności fizycznej poprzez dobrze zaplanowane ćwiczenia. Po zastosowaniu tych wszystkich środków będziesz na drodze do energetycznego szczęścia. Poświęcenie czasu na poznanie chemii swojego ciała będzie procentować przez wiele lat.

Nie jest tajemnicą, że współczesne życie jest wymagające. Jest to szczególnie prawdziwe w pracy. Jeśli nie potrafisz zachować zimnej krwi, możesz być podatny na wypalenie. Aby w pełni wykorzystać czas spędzony w pracy, ważne jest znalezienie równowagi między pracą a zabawą.

Zwiększa metabolizm mięśni

Związek, który zwiększa metabolizm mięśni, może pewnego dnia znaleźć się na liście priorytetów lekarzy. Mimo że wiele z tych badań przeprowadzono w warunkach in vitro, nadal nie wiadomo, co dokładnie znajduje się w twoim organizmie, co może być celem tych związków. Przyszłe badania będą więc konieczne, aby ustalić, czy takie związki rzeczywiście zwiększają zdolność ludzkiego ciała do działania. Może to również przyczynić się do poprawy działania obecnie dostępnych leków na choroby metaboliczne.

Istnieje wiele związków o małej cząsteczce, które mogą poprawić funkcjonowanie i wydajność mięśni. W szczególności wydaje się, że związki te zwiększają funkcje: wychwytu glukozy, wydzielania insuliny, utleniania lipidów, oddychania komórkowego i recyklingu cytosolu.

Może poprawić metabolizm mięśni poprzez kontrastowanie niedokrwienia funkcjonalnego

Tauryna jest aminokwasem, który odgrywa ważną rolę w metabolizmie mięśni szkieletowych. Znane jest również jej działanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Co więcej, wykazano, że zachowuje funkcje mitochondriów i szlaki sygnałowe.

Mimo że tauryna jest niezbędna dla wydajności mięśni szkieletowych, jej fizjologiczna rola w mięśniach szkieletowych nie jest całkowicie zrozumiała. Ten przegląd ma na celu przedstawienie aktualnego stanu badań nad tauryną w mięśniach szkieletowych. Skupimy się również na możliwym terapeutycznym zastosowaniu tauryny w dziedzicznych, rzadkich zaburzeniach mięśniowych.

W wieku dojrzałym u szczurów dochodzi do zaniku tauryny w mięśniach szkieletowych. GCl mięśni EDL ulega znacznemu obniżeniu, czemu przeciwdziała podawanie egzogennej substancji. Ponadto próg kurczliwości mięśni EDL przesuwa się w kierunku bardziej ujemnych potencjałów.

Promuje zdrowy rozwój płodu

Jedną z wielu pułapek ciąży jest brak ruchu i brak snu. Dobrą zasadą jest zapewnienie sobie co najmniej dwudziestu minut ćwiczeń każdego dnia. Najlepiej robić to wtedy, gdy sprzyja temu pogoda. Niektóre badania wykazały, że ćwiczenia fizyczne przynoszą korzyści zdrowotne w postaci zmniejszenia ryzyka zachorowania na cukrzycę i choroby serca. Inną korzyścią jest zmniejszenie poziomu stresu w macicy matki. To może być najważniejszy czynnik. W połączeniu z odpowiednim odżywianiem i ćwiczeniami fizycznymi korzyści są wielokrotnie większe. Na przykład matce karmiącej piersią w gorączce trudniej będzie kontrolować nadpobudliwe dziecko.

Pomaga utrzymać wysoki poziom wewnątrzkomórkowej tauryny

Metabolit tauryny odgrywa kluczową rolę w wielu tkankach ssaków. Jest aminokwasem zawierającym siarkę. Tauryna jest niezbędna dla wielu funkcji fizjologicznych mięśni szkieletowych i innych tkanek. Oprócz zdolności do działania jako glejotransmiter, tauryna może działać jako antyoksydant, kontrolować poziom cholesterolu i regulować metabolizm energetyczny.

Niska dawka tauryny przed treningiem siłowym może zmniejszyć stres oksydacyjny, który jest związany z ćwiczeniami siłowymi. Dodatkowo może ograniczać powstawanie ROS, które mogą uszkadzać mięśnie.

Taurynę wykazano również, że zwiększa ekspresję antyapoptotycznych białek NGF i Akt. Ponadto hamuje szlak apoptyczny z udziałem kaspaz.

Zwiększa poziom tauryny w mięśniach w pierwszym miesiącu życia

Jako część centralnego układu nerwowego tauryna jest niezbędna dla rozwoju i sprawności mięśni. Może być również pomocna w dysfunkcji mięśni związanej z chorobą. Jednak nie jest ona szeroko oceniana u ludzi. Do tej pory przeprowadzono jedynie ograniczoną liczbę badań przedklinicznych. Ten przegląd przedstawia niektóre z najnowszych wyników badań.

Tauryna zwiększa ilość wapnia gromadzonego w mięśniach szkieletowych. Podana in vivo hamuje również elektromiograficzne objawy miotonii. Suplementacja egzogenną tauryną może przywrócić stężenie tauryny w mięśniach do normalnego poziomu. Te odkrycia doprowadziły do pomysłu, że tauryna może być środkiem terapeutycznym w dystrofii mięśniowej.


Oceń: Z czego jest tauryna w energetykach?

Średnia ocena:4.68 Liczba ocen:13