Czy na rowerze trzeba mieć maseczkę?

Jeśli planujesz jazdę na rowerze, możesz chcieć wiedzieć, czy konieczne jest noszenie maski na twarzy podczas jazdy. Maska może pomóc w ochronie przed zanieczyszczeniami i może być używana do ochrony przed różnymi chorobami. Najlepiej jest kupić maskę, która jest zaprojektowana tak, by pasowała do Twojej twarzy i aktywności, oraz przestrzegać zaleceń dotyczących pielęgnacji podczas używania maski.

Maska przeciw zanieczyszczeniom Vogmask przystosowana do intensywnej aktywności

Na rynku jest wiele rodzajów masek przeciw zanieczyszczeniom, a każda z nich ma swoje unikalne cechy. Jedną z nich jest Vogmask. Jest to jedna z najbardziej stylowych masek dostępnych obecnie na rynku, ale ma też kilka sztuczek w rękawie. Najbardziej oczywistą sztuczką jest jej zdolność do ochrony przed submikronowymi cząsteczkami zanieczyszczeń powietrza.

Inną cechą jest zawór do oddychania z podwójną ilością powietrza, który pozwala na wydychanie. To świetna wiadomość, jeśli starasz się zachować zdrowie. Również tkanina „wegańskiej skóry”, z której wykonany jest przód maski, jest szybkoschnąca i lekka. Co więcej, tkanina ta ma wiele otworów wentylacyjnych.

Unikanie godzin szczytu

Jeśli jesteś fanem transportu na dwóch kółkach, wiesz, że ruch na twojej ulubionej arterii może być uciążliwy. Pytanie brzmi: jak nie dać się wciągnąć w wir wydarzeń? Na szczęście istnieje kilka sposobów, które pozwolą Ci uniknąć obijania się przez policję drogową. Możesz zacząć od mądrego wyboru jazdy i zastosowania się do kilku prostych wskazówek.

Najbezpieczniejsze jest noszenie kasku. Może on zmniejszyć ryzyko urazu głowy nawet o 85%. Pamiętaj też o noszeniu jasnych, kolorowych ubrań, zwłaszcza w miejscach o małym natężeniu ruchu. Aby uzyskać najlepsze wyniki, trzymaj się wyznaczonych ścieżek rowerowych i zwracaj uwagę na warunki drogowe.

Mają zastosowanie zasady zachowania dystansu społecznego

Jeśli jesteś rowerzystą, ważne jest, abyś rozumiał obowiązujące Cię zasady zachowania dystansu społecznego. Zasady te mają na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusów takich jak koronawirus. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, aby rowerzyści przestrzegali tych zasad, aby zmniejszyć szansę zarażenia się.

Jednym ze sposobów zapobiegania przenoszeniu wirusa jest noszenie nakrycia twarzy. CDC uaktualniło swoje wytyczne, aby włączyć do nich stosowanie nakryć twarzy w miejscach publicznych. Zalecają również noszenie maski.

Jeżdżąc na rowerze, należy zachować sześć stóp fizycznej separacji między sobą a innymi rowerzystami. Odległość ta powinna być zachowana przez cały czas jazdy.

Warianty koronawirusa są bardziej przenoszone niż oryginalny wirus

Warianty Omicron i Delta wirusa SARS-CoV-2 są uważane za bardziej przenoszone niż oryginalny szczep. Szacuje się, że ten nowy wariant spowoduje więcej zgonów i hospitalizacji w nadchodzących latach.

Obecnie istnieje jedenaście wariantów wirusa SARS-CoV-2, które stanowią zagrożenie. Niektóre z nich mają mutacje kolców, które zwiększają zdolność wirusa do infekowania ludzkich komórek.

Te warianty mogą prowadzić do cięższych chorób i unikania szczepionek. Według ekspertów nowe warianty koronawirusów są wynikiem mutacji samych wirusów. Jednak wirus nadal jest podatny na działanie szczepionek.

Badacze pracują nad opracowaniem bardziej skutecznych sposobów kontrolowania choroby do czasu opracowania szczepionek. Łączą również siły z przemysłem spożywczym i sektorem opieki zdrowotnej, aby lepiej zrozumieć, jak zapobiegać chorobie.

Buffy są oddychające i mniej skuteczne niż maski na twarz

Buffy nie są tak skuteczne jak maski na twarz, ale mogą zaoferować rowerzystom kilka korzyści. Na przykład mogą pomóc Ci lepiej oddychać. Są też stosunkowo niedrogie. Są wartą uwagi inwestycją dla każdego, kto jeździ na rowerze w środowisku miejskim.

Można wybierać spośród wielu. Niektóre z bardziej popularnych typów są wykonane z tkaniny bawełnianej i syntetycznej. Dwa warunki, które musi spełniać dobry buff, to wygoda i dopasowanie. Ponadto materiał powinien być oddychający i odporny na zapachy. Oznacza to, że nie musisz się martwić o ponowne zakładanie maski co kilka godzin.

Maska antysmogowa N99 firmy Cambridge Mask Company

Jeśli szukasz maski antysmogowej na rower, to model N99 firmy Cambridge Mask Company jest doskonałym wyborem. Została ona zaprojektowana tak, aby filtrować prawie 99% cząsteczek unoszących się w powietrzu. Obejmuje to kurz, gazy, bakterie, wirusy, pyłki, zapachy i inne substancje drażniące unoszące się w powietrzu.

Trójwarstwowy system filtracji maski obejmuje filtr główny, filtr dodatkowy i ostatnią warstwę zaprojektowaną przez brytyjskie Ministerstwo Obrony. Każda z warstw ma za zadanie wychwytywać cząstki o różnej wielkości.

Filtr główny ma za zadanie odfiltrować mniejsze cząstki, a filtr wtórny – większe. Maski te odfiltrowują większość cząstek stałych (PM), w tym PM2.5.


Oceń: Czy na rowerze trzeba mieć maseczkę?

Średnia ocena:4.94 Liczba ocen:16