Odsłonięcie pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Płońsku

  • 05.12.2020, 13:21 (aktualizacja 22.12.2020, 14:15)
Odsłonięcie pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w Płońsku Fot. Katarzyna Rólka
W sobotę, 5 grudnia odsłonięto pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, który stoi przy ul. Grunwaldzkiej. Pomnik wykonał rzeźbiarz Jarosław Urbański.

Uroczystość, ze względu na trwającą pandemię odbyła się w wąskim gronie.

Pomnik w płońskim  parku 600-lecia odsłonili:  burmistrz Płońska -Andrzej Pietrasik, przewodniczący Rady Miejskiej Henryk Zienkiewicz, zastępca przewodniczącego Antoni Rączkowski, Stanisław Świerczewski z Jednostki Strzeleckiej 1006 Płońsk oraz zwycięzca ostatniej edycji samorządowego konkursu wiedzy historycznej o Płońsku- Alan Piórkowski.

Rzeźba Marszałka Józefa Piłsudskiego odlana jest z brązu i wyeksponowana na granitowym postumencie.

W wydarzeniu odsłonięcia pomnika nie zabrakło przedstawicieli płońskich Strzelców.

Sobotnia uroczystość odbyła się w dniu urodzin Józefa Piłsudskiego. Burmistrz Andrzej Pietrasik  w swoim przemówieniu nadmienił , że uroczyste odsłonięcie pomnika z udziałem przedstawicieli władz państwowych, dzieci, młodzieży i kombatantów odbędzie się po zakończeniu pandemii koronawirusa.

Mowy okolicznościowe przed pomnikiem wygłosili także: Sebastian Milewski z Jednostki Strzeleckiej 1006 Płońsk oraz Henryk Zienkiewicz – przewodniczący Rady Miejskiej UM w Płońsku.

Pomnik Piłsudskiego powstał w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej. 

 

KATARZYNA  RÓLKA

 

 

 

 

 

__1

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe