W miniony piątek płońscy policjanci wspólnie z lubelskimi kryminalnymi zatrzymali 22-letniego obywatela Uzbekistanu, który brał udział w oszustwach finansowych dokonywanych metodą na wypadek. Mężczyzna miał wyłudzić od seniorów w sumie ponad 130 tysięcy złotych, wprowadzając ich w błąd co do rzekomego wypadku drogowego. Dzięki działaniom funkcjonariuszy, skutki tych działań zarówno w postaci zatrzymania oszustwa, jak i zabezpieczenia skradzionych funduszy, zostały zminimalizowane.
Oszustwa, w które zaangażowany był zatrzymany, miały podobny schemat działania. Osoby pokrzywdzone otrzymywały telefoniczne wiadomości od rzekomych członków rodziny lub policjantów, twierdzących, że ich bliscy spowodowali poważny wypadek, w którym ucierpiały inne osoby. Oszust nakłaniał seniorów do natychmiastowego przekazania pieniędzy, by ich najbliżsi nie trafili do aresztu, co prowadziło do tragicznych skutków finansowych dla ofiar. W jednym z przypadków, 79-letni mężczyzna stracił 70 tysięcy złotych, przekazując je chwilowo zaufanemu pośrednikowi.
Dzięki pracy śledczych oraz współpracy z policją drogową, udało się zidentyfikować oszusta. Po jego zatrzymaniu, okazało się, że brał on udział jeszcze w dwóch innych oszustwach. W sumie podczas wszystkich przestępstw wyłudzono znaczne sumy pieniędzy. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące, a jego sprawa trafiła do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące oszustw. Policja zwraca uwagę, że każda sytuacja może zostać wykorzystana przez przestępców, dlatego należy zachować ostrożność i nie dać się wciągnąć w pułapki finansowe.
Źródło: Policja Płońsk
Oceń: Kolejny oszust zatrzymany za wyłudzenia metodą na wypadek
Zobacz Także