Komunikat epidemiologiczny płońskiego szpitala!

  • 28.10.2020, 15:12 (aktualizacja 30.10.2020, 21:35)
Komunikat epidemiologiczny płońskiego szpitala!
W szpitalu w Płońsku wstrzymano przyjęcia do oddziału kardiologicznego po wyniku pozytywnym u jednego z pacjentów. Poniżej komunikat płońskiego szpitala.

,,W chwili obecnej wstrzymaliśmy przyjęcia do oddziału kardiologicznego – do dnia 30 października 2020 roku do godz. 15.00, to po wykryciu u jednego z pacjentów obecności koronawirusa. Personel oraz pozostali pacjenci zostaną poddani kontrolnym badaniom na obecność koronawirusa.

W związku z dodatnim wynikiem u jednego z pracowników medycznych pracowni fizjoterapii zostały tymczasowo wstrzymane zabiegi rehabilitacyjne – do dnia 28 października 2020 roku, jesteśmy w stałym kontakcie ze stacją sanitarno – epidemiologiczną, być może pracownia wznowi swoją pracę dopiero w dniu 02 listopada 2020 roku. Będziemy informować na bieżąco.

Pozostałe oddziały szpitalne, poradnie specjalistyczne i pracownie działają bez zmian. Nadal wykonujemy procedury planowe, w tym zabiegi operacyjne.

W ostatnim czasie wynik dodatni stwierdzono u 5 pracowników administracji oraz 9 pracowników medycznych, łącznie 19 pracowników przebywa w kwarantannie.

Dokładamy wszelkich starań, aby zniwelować ryzyko zakażenia wśród personelu i pacjentów. Każda osoba z potwierdzonym wynikiem jest natychmiast odsuwana od pracy, osoby z bezpośredniego kontaktu – poddawane kontrolnym badaniom. Z podobnymi problemami kadrowymi w chwili obecnej borykają się również sąsiednie placówki medyczne”.

 

 

 

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe