Piłkarze SPRAWNYCH RAZEM grali swoje Mistrzostwa w Raciążu

  • 30.09.2020, 19:47
Piłkarze SPRAWNYCH RAZEM grali swoje Mistrzostwa w Raciążu Fot. zbiory Szkoły Podstawowej w Raciążu
Mistrzostwa Polski w piłce nożnej osób z niepełnosprawnością intelektualną zorganizowane przez Związek Stowarzyszeń Towarzyszeń Sportowych SPRAWNI RAZEM zostały rozegrane w dniu 26 września 2020 r. na Stadionie im. Jerzego Arceusza w Raciążu.

W rozgrywkach wzięły udział drużyny reprezentujące województwa: mazowieckie, pomorskie, kujawsko – pomorskie i małopolskie. Zawody przebiegały w sportowej atmosferze i bez kontuzji. W wyniku bezpośredniej rywalizacji  najlepszą drużyną okazała się reprezentacja Małopolski, wygrywając wszystkie spotkania. Drugie miejsce zajęła drużyna z Pomorza, a na trzecim miejscu uplasowali się gospodarze – piłkarze z Mazowsza. Nagrody indywidualne wywalczyli reprezentanci Małopolski – członkowie reprezentacji Polski w piłce nożnej z niepełnosprawnością intelektualną. Najlepszym bramkarzem został Krzysztof Kołacz, najskuteczniejszym strzelcem okazał się Kamil Pastuszka a zawodnikiem Mistrzostw – Adam Frączek.

Ceremonię otwarcia zaszczycili swoją obecnością: Burmistrz Miasta Raciąża-Mariusz Godlewski,  sekretarz Miasta Raciąża- Renata Kujawa, Artur Adamski– członek Zarządu reprezentujący Starostę Powiatu Płońskiego, zastępca Szkoły Podstawowej w Raciążu-  Elżbieta Tobolska, prezes Związku Stowarzyszeń Sportowych SPRAWNI RAZEM- Dariusz Mosakowski, sędzia główny zawodów- Marek Mikołajewski, Sławomir Kamiński, Wojciech Grodkowski oraz trenerzy kadry Polski piłkarzy osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Pomysł zorganizowania Mistrzostw w Raciążu został zainicjowany przez Dariusza Mosakowskiego - prezesa Związku Stowarzyszeń Sportowych SPRAWNI RAZEM, który od czterech lat jest zawodowo związany z Raciążem i pełni funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej nim. Stanisława Konarskiego w Raciążu.

Mistrzostwa nie mogły by się odbyć bez wsparcia władz Miasta Raciąża, działaczy Klubu Błękitni Raciąż, nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej w Raciążu, MCKSiR w Raciążu oraz Zespołu Szkół w Raciążu.

Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem nawet deszcz, który pojawił się pod koniec zawodów nie zakłócił rozgrywek. Jesteśmy przekonani, że nasi zawodnicy powrócą kiedyś do Raciąża, aby rywalizować w zawodach sportowych nie tylko ogólnopolskich ale również  międzynarodowych.

                                                                     

Rafał Gesek

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe