Podpisanie umowy na sprzęt komputerowy i szkolenia dla I LO w Płońsku

  • 03.07.2020, 16:38 (aktualizacja 06.07.2020, 11:59)
Podpisanie umowy na sprzęt komputerowy i szkolenia dla I LO w Płońsku Fot. zbiory Starostwa Powiatowego w Płońsku
Elżbieta Wiśniewska Starosta Powiatu Płońskiego , Wicestarosta Płoński Krzysztof Wrzesiński i Skarbnik Powiatu Anetta Klimkiewicz podpisali 3 lipca w Ciechanowie umowę o partnerstwie z Województwem Mazowieckim na rzecz realizacji projektu pt. „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego”.

Beneficjentem jest Powiat Płoński, a odbiorcą wsparcia będzie I Liceum im. H. Sienkiewicza w Płońsku. Komputery i tablice multimedialne w ramach projektu przekazane zostaną do I LO im. Henryka Sienkiewicza w Płońsku - ,,Płocka”. na przełomie września i października 2020r.

Dzięki środkom z UE do szkół trafi niezbędny do prowadzenia zdalnych lekcji sprzęt i oprogramowanie m.in. komputery i tablice multimedialne. Nauczyciele przy użyciu zakupionego w projekcie sprzętu i oprogramowania wezmą udział w szkoleniach i instruktażach.

Partnerem wiodącym w projekcie jest samorząd Województwa Mazowieckiego, natomiast pozostali partnerzy to mazowieckie powiaty i gminy, które są organem prowadzącym dla 236 szkół objętych wsparciem. Szkoły te otrzymają od samorządu Mazowsza sprzęt komputerowy do prowadzania zajęć online.

Umowę w tej sprawie z samorządem Mazowsza reprezentowanym przez Marszałka Adama Struzika i Wicemarszałka Wiesława Raboszuka podpisali w piątek, 3 lipca, w Delegaturze UMWM w Ciechanowie.

Władze województwa zdobyły unijne środki na wsparcia nauczania zdalnego. Po podpisaniu umowy z partnerami samorząd Mazowsza ogłosi przetarg na zakup sprzętu komputerowego.

Całkowita wartość projektu to 35 mln zł, z czego ok. 25,8 mln zł zostanie przeznaczonych na wyposażenie szkół i placówek oświaty w sprzęt TIK (technologie informacyjno-komunikacyjne) do prowadzenia zajęć edukacyjnych, 5,2 mln zł trafi na wyposażenie szkół i placówek w pakiety oprogramowania, a 680 tys. zł na szkolenia dla ok. 800 nauczycieli oraz 2 tys. uczniów. Projekt jest realizowany w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, gdzie 28 mln zł to środki z UE, ponad 5,2 mln zł to budżet Województwa Mazowieckiego oraz ponad 1,7 mln zł z budżetu Państwa.

 

Info . za Starostwo Powiatowe

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe