Sprzęt dla płońskiego szpitala w walce z koronawirusem

  • 17.03.2020, 15:46 (aktualizacja 20.03.2020, 14:32)
Sprzęt dla płońskiego szpitala w walce z koronawirusem Fot. zbiory Starostwa Powiatowego w Płońsku
100 półmasek z filtrem FFP2 przekazało we wtorek, 17 marca do płońskiego szpitala Starostwo Powiatowe. Mają być rozdane personelowi medycznemu podobnie jak zakupione przez Starostwo przyłbice.

- Czekamy na dostawę kombinezonów ochronnych, gogli, pulsoksymetrów, urządzenia do zamgławiania powietrza - mówi starosta Elżbieta Wiśniewska. - Przekazaliśmy wczoraj kardiomonitor i chcemy kupić respirator, ale w ostatnim czasie zdrożał z 60 do 94 tys. zł i musimy na jego zakup mieć zabezpieczone środki z budżetu wojewody przekazywane samorządom na zakupy w związku z zapobieganiem i zwalczaniem koronawirusa.

Niezależnie od  zakupów Starostwa, środki ochrony osobistej uzupełnia także szpital, który kupił ostatnio 8000 masek chirurgicznych oraz 1000 fartuchów.

Oprócz profesjonalnych środków ochrony osobistej są przygotowywane także maseczki, szyte przez krawcowe-wolontariuszki.

Uruchomiona  jest akcja: Każdy kto chciałby przyłączyć się do akcji szycia masek może kontaktować się za pośrednictwem FB z Beatą Pozorek.

 

Info. za Starostwo Powiatowe w Płońsku

 

 

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe