Spotkanie z pisarką Anną Onichimowską w bibliotece SP2 w Płońsku

  • 18.10.2019, 18:58
Spotkanie z pisarką  Anną Onichimowską w bibliotece SP2 w Płońsku
Trwa miesiąc październik. Jest to „Miesiąc bibliotek szkolnych”. Z tej okazji, w piątek, 18 października 2019r. - biblioteka szkolna Szkoły Podstawowej nr 2 w Płońsku gościła pisarkę – Annę Onichimowską – autorkę ponad pięćdziesięciu książek, głównie dla dzieci i młodzieży oraz scenariuszy wielu sztuk teatralnych i radiowych, laureatkę wielu prestiżowych nagród krajowych i zagranicznych.

Na spotkanie z pisarką przybyły klasy czwarte SP2 w Płońsku. Zaproszonego gościa powitał i przedstawił dyrektor Jarosław Chyliński. Inspiracją do spotkania właśnie z Anną Onichimowską były słowa zawarte w jednej z jej książek: „Staram się żyć w ten sposób, żeby mieć jak najwięcej radości. Z książek, które piszę i tych, które czytam..., ze spotkań z miłymi ludźmi... Właściwie każdego dnia spotyka nas coś miłego, zauważyliście?”

Pani Anna Onichimowska opowiedziała uczniom o swojej twórczości oraz bohaterach literackich jej książek. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały tych niezwykle ciekawych opowieści, aktywnie zadając dodatkowe pytania. Nie zabrakło również czasu na wspólne, pamiątkowe zdjęcie. Po spotkaniu z pisarką dzieci miały możliwość zakupu książek Anny Onichimowskiej oraz poprosić o autografy.

Spotkanie z pisarką zostało zorganizowane przez nauczycieli biblioteki szkolnej SP2 w Płońsku: p.I.Milewską i M.Morawską.

 

Info. i fot.  I.Milewska/M.Morawska

 

 

    

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe