Jakie psy mają włosy?

Psy dzieli się na kategorie według rodzaju ich sierści. Niektóre są hodowane z długim futrem, inne z krótkim. Niektóre psy są hodowane z prostą lub kręconą sierścią. Należą do nich Yorkie, Shih Tzu, owczarek szetlandzki i Piebald.

Shih Tzu

Shih Tzu mają włosy, są czułe, żywe i kochają zabawę. Mogą być wspaniałymi zwierzętami rodzinnymi. Wymagają jednak dużo uwagi i opieki.

Jeśli chcesz, żeby Twój shih tzu był zdrowy, powinieneś zapewnić mu dużo zabiegów pielęgnacyjnych. Mogą być bardzo podatne na infekcje uszu. Powinieneś też zwracać uwagę na składniki komercyjnej karmy dla psa. Upewnij się, że karma jest zbilansowana i nie zawiera roztoczy, które mogą wywoływać alergię.

Badania GS Hypo Allergy Research zalecają stosowanie szamponu leczniczego dla Twojego shih tzu, jeśli ma on problemy ze skórą. Najlepiej jest regularnie myć swojego shih tzu, aby usunąć nadmiar sierści, która może prowadzić do alergii.

Yorki

Yorki są psami hipoalergicznymi, co oznacza, że rzadziej wywołują reakcje alergiczne. Chociaż nie są w 100% hipoalergiczne, Yorki są ogólnie bardziej odpowiednie dla alergików niż niektóre inne rasy psów.

Yorki mają długie, jedwabiste włosy, które są podobne do ludzkich. Nie mają jednak podszerstka. Dzięki temu Yorki zrzucają mniej niż większość ras.

Yorki mają unikalny cykl wzrostu włosa. Włosy rosną w fazie anagenu, kiedy to produkowane są nowe włosy, a następnie przechodzą w fazę telogenu, w której są wymieniane.

Faza anagenu rośnie najdłużej i najrzadziej wymaga wymiany. Yorki może mieć długą sierść, ale będzie ona wymagała regularnego trymowania i pielęgnacji.

Psy z włosem włoskim

Psy z włosem włoskim są wspaniałymi zwierzętami domowymi, ponieważ mają mocny włos i ochronną sierść, która pomaga im przetrwać na zewnątrz. Są również doskonałe dla alergików, ponieważ ich szorstka sierść jest mniej podatna na reakcje alergiczne.

Do wyboru jest wiele ras psów z włosem drucianym. Najbardziej popularne to Wire Fox Terrier, Sealyham Terrier i Cairn Terrier. Każda z tych ras ma swoje cechy charakterystyczne i wygląd.

Wire Fox Terrier jest psem średniej wielkości. Ma wysoko osadzony ogon i małe uszy w kształcie litery V. Rasa ta ma dużo energii. Chociaż jest to dobry wybór na zwierzę rodzinne, może być nieco trudny w szkoleniu.

Owczarki szetlandzkie

Jeśli szukasz małego, aktywnego psa na swojego pupila, możesz rozważyć owczarka szetlandzkiego. Są one bardzo przyjazne, czułe i chętne do zabawy. Ponadto są łatwe w pielęgnacji.

Pierwotnie zostały wyhodowane do ochrony stad owiec na Wyspach Szetlandzkich. Ale są też bardzo zabawne. Psy te uwielbiają gonić za poruszającymi się obiektami i mają doskonałą zwinność.

Rasa ta jest znana jako kochany pies rodzinny. Są przyjaźnie nastawione do wszystkich, ale nie są zbyt towarzyskie w stosunku do obcych. Z tego powodu należy unikać wprowadzania ich do domów z dziećmi.

Są również podatne na pewne choroby. Ważne jest, by sprawdzać, czy nie cierpią na takie choroby, jak dysplazja stawów biodrowych, zaćma czy choroba von Willebranda. W niektórych przypadkach konieczna jest operacja, aby je wyleczyć.

Piebaldy

Piebaldy mają sierść białą, a czasem opaloną. U niektórych ras, takich jak jamnik, sierść jest całkowicie biała. Nie jest to akceptowane przez brytyjski Związek Kynologiczny. Jeśli chcesz mieć psa rasy piebald, upewnij się, że korzystasz z usług renomowanego hodowcy.

Ubarwienie piebaldowe jest spowodowane genetycznym wariantem genu MITF. Wzór może być różny i zależy od tego, ile kopii wariantu MITF znajduje się w DNA psa.

Większość psów o umaszczeniu piegowatym zachowuje pigment na głowie i ogonie. Mogą mieć małe plamy koloru na reszcie ciała.

Piebaldy mogą również mieć ticking w białej sierści. Jest to forma hiperpigmentacji, która sprawia, że pies wygląda jak plamisty.

Psy rasy chińskiej z grzebieniem

Pies rasy chińskiej z grzebieniem jest małą rasą zabawek. Jest to łagodny, czuły pies, który jest łatwy w szkoleniu. Znany ze swojej słodkiej natury chiński piesek grzebieniasty jest również doskonałym zwierzęciem rodzinnym.

Istnieją dwie odmiany chińskiego psa grzebieniastego, a mianowicie bezwłosa i pudlówka. Obie są kochającymi i aktywnymi psami. Są oddane swoim właścicielom i uwielbiają bawić się zabawkami. Każda z odmian ma jednak swoje unikalne wyzwania i potrzeby pielęgnacyjne.

Chiński grzebień ma gładką, elastyczną sierść. Włosy na głowie i ogonie, wokół oczu i na uszach są krótkie. Włosy te są często przycinane, ponieważ mogą rosnąć zbyt szybko.


Oceń: Jakie psy mają włosy?

Średnia ocena:4.84 Liczba ocen:23