Czy telewizor lg ma wbudowany dekoder DVB-T2?


Czy telewizor lg ma wbudowany dekoder DVB-T2?

Czy zastanawiasz się, czy Twój telewizor LG ma wbudowany dekoder DVB-T2? Istnieje kilka różnych typów dekoderów, które można wybrać, a Ty chcesz mieć pewność, że masz taki, który jest w stanie odbierać cyfrowy sygnał telewizyjny. Oto kilka cech, na które powinieneś zwrócić uwagę.

Numery modeli telewizorów OLED firmy LG

LG jest jednym z wiodących producentów telewizorów i oferuje niesamowitą gamę produktów. W telewizorach OLED firma stara się zapewnić najlepsze wrażenia z najwyższej półki.

Oprócz technologii OLED firma LG oferuje inne funkcje, które zapewniają doskonałe wrażenia podczas oglądania. Jedną z nich jest „Tryb ciemny”, który pomaga uniknąć odblasków podczas gry w słabo oświetlonym pomieszczeniu. Kolejną funkcją jest Dolby Vision IQ, która dynamicznie dostosowuje treści HDR do jasności otoczenia w pomieszczeniu.

Jeszcze jedna rzecz, o której warto wiedzieć, to fakt, że telewizory LG OLED nie używają podświetlenia. Są też bardziej przyjazne dla środowiska, ponieważ zużywają mniej substancji chemicznych i niebezpiecznych materiałów. Dlatego posiadają certyfikat Eco-Product przyznawany przez SGS.

Telewizory LG są dostępne w różnych rozmiarach, od 48 do 88 cali. Możesz też kupić model LG NanoCell, w którym zastosowano wyświetlacze LCD wzmacniające kolory za pomocą nanocząsteczek.

LG G2 to telewizor OLED dostępny w różnych rozmiarach, od 42 cali do 88 cali. To także model, który ma być flagowym telewizorem 4K firmy w 2023 roku.

Cyfrowe tunery telewizyjne w telewizorach LG

Jeśli kupujesz nowy telewizor, możesz rozważyć zakup takiego z wbudowanym cyfrowym tunerem telewizyjnym. Możliwość odbierania sygnału za pomocą tunera cyfrowego jest cechą przyciągającą uwagę i pozwala uniknąć konieczności instalowania konwertera kablowego.

Cyfrowe tunery telewizyjne można znaleźć w wielu różnych modelach. Niektóre są wbudowane w sam telewizor, inne sprzedawane są jako zewnętrzne tunery. Warto również sprawdzić specyfikację tunera.

Na przykład najdroższe modele będą miały wyższej jakości tuner OTA (over the air), podczas gdy tańsze mogą mieć tylko tuner QAM (cyfrowy kanał kablowy). Istnieje kilka różnych firm sprzedających zewnętrzne tunery.

Jedną z ciekawszych cech telewizora z wbudowanym tunerem cyfrowym jest możliwość nagrywania programów telewizyjnych na wewnętrzny dysk twardy. Ułatwia to oglądanie programów w późniejszym czasie lub jeśli musisz podróżować, możesz zabrać je ze sobą.

Dekoder DVB-T2 w telewizorach lg

Jeśli zamierzasz kupić telewizor LG, możesz się zastanawiać, jak sprawdzić, które modele są kompatybilne z DVB-T2. Odpowiedź leży w numerze modelu. Ten unikalny kod wskazuje, jaki tuner cyfrowy ma Twój nowy telewizor, jego rozdzielczość i rodzaj ekranu.

Modele LG z dekoderem DVB-T2 mogą korzystać z VP9, czyli zaawansowanej technologii kompresji wideo, która pozwala na czterokrotne zwiększenie rozdzielczości. Można je również skonfigurować do obsługi HEVC, czyli kodeka kompresującego wideo w rozdzielczości 4K.

Telewizory LG są bardzo wartościowe i dostępne w różnych stylach i rozmiarach. Wszystkie charakteryzują się żywymi kolorami i zaawansowanym procesorem obrazu. Aby uzyskać niesamowite wrażenia podczas oglądania, wybierz telewizor z aktywnym trybem HDR.

Jest wiele sposobów, aby uzyskać najnowszy firmware dla telewizora LG. Szczegóły znajdziesz w centrum informacji dla klientów LG. Powinno ono również być w stanie udostępnić Ci zrzuty ekranu do szczegółowej analizy.

Czy Twój telewizor LG jest zgodny z DVB-T2?

Jeśli szukasz telewizora, który obsługuje standard DVB-T2, masz wiele opcji. Standard ten zostanie wprowadzony we wszystkich telewizorach sprzedawanych po 1 stycznia 2017 roku i zastąpi dotychczasowy standard DVB-T. Obecnie najpopularniejsze systemy HDTV to te, które wykorzystują standard ATSC. Jednak DVB-T2 ma być szybszy i zapewniać więcej danych.

Aby odtwarzać treści w telewizorze, potrzebujesz tunera DVB-T2. Jednak ten tuner nie jest zbyt wydajny. Może więc nie odtwarzać plików wideo prawidłowo.

Aby rozwiązać ten problem, musisz zmienić kabel między telewizorem a ścianą. Powinieneś postępować zgodnie z instrukcjami dostarczonymi przez producenta. Jeśli nie możesz znaleźć potrzebnych informacji, możesz skontaktować się z Centrum Informacji Klienta LG. Mogą oni dostarczyć zrzuty ekranu i analizy.

Możesz też spróbować użyć innego gniazda ściennego. Jeśli to nie zadziała, możesz wymienić kabel. Innym rozwiązaniem jest zakup klucza sprzętowego DVB-T2. Są one dostępne na stronach internetowych i w sklepach internetowych.


Oceń: Czy telewizor lg ma wbudowany dekoder DVB-T2?

Średnia ocena:4.92 Liczba ocen:20