Jak pozbyć się siniaka?

Jest wiele sposobów na pozbycie się siniaka, w tym lód, ciepło i olejek kadzidłowy. Metody te mogą być stosowane zarówno w przypadku małych, jak i dużych siniaków. Jeśli masz dużego siniaka, możesz rozważyć zastosowanie metody takiej jak gorący kompres lub gorące okłady.

Zastosuj ciepło

Siniaki są częstym zjawiskiem na każdym etapie życia. Są to niewielkie urazy powstałe w wyniku uderzenia w skórę. Chociaż siniaki zwykle goją się same, kilka domowych sposobów może przyspieszyć proces gojenia.

Najlepszym sposobem na zastosowanie ciepła w celu pozbycia się siniaka jest użycie poduszki grzewczej. Zwiększy to przepływ krwi do tego miejsca. Możesz także spróbować położyć na siniaku ciepły kompres.

Dobrym sposobem na złagodzenie bólu związanego z siniakiem jest także przyłożenie lodu. Lód zwęża drobne naczynia krwionośne w stłuczonym miejscu. To z kolei zmniejsza obrzęk i krwawienie.

Zastosuj lód

Jeśli doznałeś stłuczenia, istnieje wiele sposobów na pozbycie się go. Niektóre z tych środków są czysto naukowe, a inne homeopatyczne.

Najlepszym sposobem na pozbycie się siniaka jest szybkie leczenie urazu. Lód może pomóc zmniejszyć ból związany z opuchlizną i zmniejszyć wygląd siniaka. Powinien być stosowany co najmniej cztery razy dziennie.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, lód powinien być stosowany natychmiast po urazie. Zawiń go w ściereczkę lub ręcznik papierowy i pozostaw na miejscu zdarzenia przez co najmniej dziesięć minut. Nie pozostawiaj go na dłużej, bo ryzykujesz uszkodzenie skóry.

Zastosuj olejek z kadzidłowca

Olejek eteryczny z kadzidłowca może być stosowany na siniaki, aby zmniejszyć ich rozmiar i złagodzić ból. Może też pomóc w leczeniu skóry i wspomóc gojenie.

Stosowanie olejku eterycznego z kadzidłowca na siniaki to prosty sposób na złagodzenie bólu i szybkie pozbycie się siniaka. Jednak przed jego zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem. Istnieją bowiem skutki uboczne i ryzyko.

Jeśli nie chcesz ryzykować reakcji alergicznej, zaleca się rozcieńczenie olejku z olejem nośnym. Rozcieńczony olejek możesz nałożyć na miejsce za pomocą szmatki. Kilka kropli olejku kadzidłowego wystarczy, żeby zapobiec podrażnieniom.

Uniesienie miejsca

Uniesienie miejsca, żeby pozbyć się siniaka, może być nieco kłopotliwe, ale może pomóc w szybszym gojeniu. Być może będziesz musiał wypróbować więcej niż jedną technikę, żeby znaleźć rozwiązanie.

Po pierwsze, najbardziej oczywistą rzeczą do zrobienia jest zatrzymanie krwawienia. Użyj czystej szmatki, aby ucisnąć ranę. Pomocne może być także przyłożenie okładu z lodu. Lód należy przykładać cztery do ośmiu razy dziennie.

Metoda RICE (rested, ice, compress and elevate) jest powszechnie stosowaną metodą leczenia siniaków. Jeśli będziesz postępować zgodnie z tą metodą, możesz oczekiwać, że siniak zniknie w ciągu tygodnia lub dwóch.

Uciskanie miejsca

Jeśli masz siniaka, możesz szukać sposobu na pozbycie się go. Siniaki powstają w wyniku urazu lub pęknięcia naczyń krwionośnych pod skórą.

Najlepsze rzeczy, jakie możesz zrobić, żeby pozbyć się siniaka, to zmniejszyć przepływ krwi i ciśnienie oraz zapobiec obrzękowi. Dobrym pomysłem jest także zwiększenie krążenia. Pomocne w zmniejszaniu siniaków jest także stosowanie ciepła.

Możesz stosować gorące okłady, poduszkę grzewczą lub butelkę z gorącą wodą na stłuczone miejsce. Ciepło pomaga rozluźnić napięte mięśnie i pobudza krążenie. Gorące okłady rozpuszczą też skrzepy krwi i zmniejszą krwawienie. Jednak zbyt duża ilość ciepła może pogłębić siniaki.


Oceń: Jak pozbyć się siniaka?

Średnia ocena:4.54 Liczba ocen:11