Czy można zajść w ciążę bez stosunku?

Jeśli myślisz o tym, żeby zajść w ciążę bez pomocy stosunku, są pewne sposoby, żeby to zrobić. Na przykład możesz skorzystać z seksu penetracyjnego albo użyć spermy lub komórki jajowej innej osoby. Możesz też skorzystać z inseminacji domacicznej (IUI), jeśli chcesz od razu zajść w ciążę. Możesz też skonsultować się z lekarzem specjalizującym się w leczeniu chorób układu rozrodczego. Oto kilka wskazówek, o których powinieneś pamiętać:

Inteminizacja

Inteminizacja, zwana też IUI, to sposób na zajście w ciążę bez stosunku. Odbywa się poprzez przeniesienie plemników partnera do twojej macicy. Dzięki temu zwiększasz swoje szanse na zajście w ciążę.

Procedura jest podobna do badania cytologicznego. Są jednak pewne różnice.

Po pierwsze, musisz znaleźć dawcę, który jest skłonny oddać swoją spermę. Możesz to zrobić, sprawdzając komercyjną bazę danych. W znalezieniu dawcy może ci pomóc również twój lekarz.

Po znalezieniu odpowiedniego dawcy będziesz musiał pobrać próbkę nasienia. Można to zrobić w gabinecie lekarskim lub w domu. Podczas pobierania próbka nasienia jest filtrowana. Następnie niewielka ilość jest umieszczana w sterylnym pojemniku.

Po pobraniu spermy jest ona wysyłana do laboratorium w celu umycia. Jest to proces, który koncentruje zdrowe plemniki. Podczas mycia wypłukiwane są substancje chemiczne znajdujące się w nasieniu. Substancje chemiczne zawarte w nasieniu mogą powodować reakcje w macicy.

Seks penetracyjny

Jeśli jesteś jedną z milionów kobiet, które próbują zajść w ciążę, możesz się zastanawiać, czy rzeczywiście możesz to zrobić bez współżycia. Seks jest świetnym sposobem na nawiązanie więzi z partnerem, ale musisz też podjąć pewne środki ostrożności.

Seks penetracyjny to forma seksu, w której biorą udział penis i pochwa. Aby doszło do poczęcia, plemniki muszą być w stanie zapłodnić jajo.

Plemniki mogą dostać się do pochwy przez wzwiedzionego penisa lub przez nasienie. Plemniki mogą również dostać się do pochwy przez kontakt skóra do skóry.

Jedno z badań opublikowanych w Journal of Sexual Medicine wykazało, że niewielka liczba kobiet poczęła bez stosunków seksualnych. Jest to tak zwana „dziewicza ciąża”.

Ten rodzaj ciąży jest jednak bardzo rzadki. Spośród 7 870 uczestniczek badania tylko 0,5% zgłosiło ciążę mnogą.

Niektórzy badacze uważają, że dzieje się tak dlatego, że bardzo trudno jest udowodnić ciążę dziewiczą. Inni pracownicy służby zdrowia są jednak przekonani, że jest to możliwe.

Świadomość płodności

Świadomość płodności jest naturalnym sposobem kontrolowania szansy zajścia w ciążę. Oprócz tego, że jest dobrą formą kontroli urodzeń, pomaga parom poznać swoje ciało.

Kobiety są zachęcane do obserwowania oznak owulacji. Obejmują one zmiany w płynie szyjkowym, temperaturze ciała i wydzielinie szyjki macicy. Mogą wtedy podjąć kroki, aby uniknąć ciąży w tym czasie.

Naturalne planowanie rodziny uczy ludzi, jak wykorzystać objawy cyklu miesiączkowego do monitorowania owulacji. Takie podejście może pomóc w poprawieniu komunikacji i współpracy. Wymaga zaangażowania i powstrzymania się od aktywności seksualnej w okresie płodnym.

Istnieje kilka metod uświadamiania płodności, a niektóre są bardziej skuteczne niż inne. Będziesz musiał przestrzegać instrukcji i zapłacić za szkolenie. Wykwalifikowany doradca udzieli takich wskazówek.

Metoda kalendarzyka to kolejna metoda uświadamiania płodności. Musisz śledzić swój cykl menstruacyjny i zapisywać dni, w których jesteś płodna.

Poprzedni artykuł

Cykl miesiączkowy jak liczyć?

Następny artykuł

Jak pozbyć się siniaka?

Oceń artykuł: Czy można zajść w ciążę bez stosunku?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5