Czego nie jeść karmiąc piersią mamaginekolog?


Czego nie jeść karmiąc piersią mamaginekolog?

Kiedy mamaginekolog mówi ci, czego nie powinnaś jeść podczas karmienia piersią, ma na myśli konkretne produkty i napoje, które mogą mieć negatywny wpływ na twoje zdrowie i zdrowie twojego dziecka. Jest kilka rzeczy, których zdecydowanie powinnaś unikać, ale są też inne, które możesz jeść.

Unikaj pokarmów o wysokiej zawartości rtęci

Jeśli karmisz dziecko piersią, ważne jest, abyś unikała pokarmów o wysokiej zawartości rtęci. Mogą one być niebezpieczne zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojego dziecka. Może powodować utratę pamięci, uszkodzenie mózgu i wady neurologiczne. Istnieją jednak pokarmy, które możesz jeść podczas karmienia piersią i które mają niski poziom rtęci.

Z owoców morza możesz czerpać zdrowe białko i inne składniki odżywcze. Łosoś i krewetki są dobrym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3. Inne owoce morza o niższej zawartości rtęci to tilapia, sum i pstrąg.

Jeśli jednak nie wiesz, jakie rodzaje ryb są bezpieczne dla Ciebie i Twojego dziecka, możesz porozmawiać z lekarzem. Może on doradzić Ci, które ryby są zdrowe, a których powinnaś unikać.

Ryby są dobrym źródłem jodu i cynku. Zawierają też selen i żelazo. Wybierając ryby, pamiętaj, że większe ryby zawierają większe ilości rtęci. Z tego powodu powinnaś ograniczyć spożycie tego typu ryb.

Unikaj pikantnych potraw

Pikantne potrawy nie są najlepszym pożywieniem dla dziecka. Jednak nie są one całkowicie wykluczone. Jeśli Twoje dziecko jest niespokojne po zjedzeniu pikantnych potraw, zmniejszenie ich ilości może sprawić, że będzie trochę szczęśliwsze.

Dobra wiadomość jest taka, że większość z tych pokarmów nie ma negatywnego wpływu na Twoje dziecko. W rzeczywistości Twój maluch może być bardziej skłonny do poszukiwania nowych smaków, kiedy zacznie jeść pokarmy stałe w wieku około sześciu miesięcy.

To, czy powinnaś jeść gorące i pikantne potrawy podczas karmienia piersią, zależy od kultury, w której żyjesz. Wiele kultur na całym świecie uważa je za ważną część diety matki. Nie oznacza to, że nie możesz się rozpieszczać, ale powinnaś pamiętać, że Twoje dziecko prawdopodobnie będzie bardziej zainteresowane mniej pikantnymi potrawami.

Najprostszym sposobem sprawdzenia, czy Twoje dziecko jest zainteresowane pikantnymi potrawami, jest wprowadzanie ich powoli. Na przykład możesz zacząć od małych ilości papryczek jalapeno, a następnie przechodzić do większych i bardziej intensywnych papryczek, gdy dziecko będzie starsze.

Pij dużo wody

Karmienie piersią wymaga spalania dużej ilości energii, a Ty musisz być nawodniona. Dostarczanie odpowiedniej ilości płynów jest ważne dla zdrowia Twojego i dziecka. Powinnaś pić wodę przed i po każdym karmieniu. Ilość wody, którą musisz wypić, będzie się różnić w zależności od dnia. Jeśli masz pytania dotyczące ilości przyjmowanej wody, porozmawiaj z lekarzem.

Twoje ciało składa się w 90% z wody i dla dobrego zdrowia musisz utrzymywać je w stanie nawodnienia. Odwodnienie może mieć negatywny wpływ na Twoje zdrowie i na ilość mleka. Ponadto lekkie odwodnienie może wpłynąć na Twój nastrój i poziom energii. Może też wpływać na Twoją skórę.

Woda jest naturalnym źródłem nawodnienia i jest dostępna w każdej chwili. Kiedy karmisz piersią, zauważysz, że częściej chce Ci się pić. Jest to sposób, w jaki Twoje ciało mówi Ci, że powinnaś więcej pić. Chociaż nie powinnaś dążyć do wypicia galonu wody za jednym razem, najlepiej jest pić w ciągu dnia.


Oceń: Czego nie jeść karmiąc piersią mamaginekolog?

Średnia ocena:4.81 Liczba ocen:21