Jak oczyścić płuca domowym sposobem?


Jak oczyścić płuca domowym sposobem?

Jeśli szukasz sposobów na odtrucie płuc, możesz rozważyć zastosowanie domowych środków. Kilka z tych środków, w tym herbata z dziewanny i mięty pieprzowej, jest łatwych do przygotowania i może pomóc złagodzić objawy astmy i alergii.

Dobijanie klatki piersiowej

Dobijanie klatki piersiowej jest jednym z najskuteczniejszych sposobów oczyszczania płuc. Zabieg ten polega na tym, że fizjoterapeuta układu oddechowego uderza w ścianę klatki piersiowej, aby rozluźnić wydzielinę śluzową.

Jest kilka sposobów na wykonanie okluzji klatki piersiowej. Technika ta działa najlepiej, gdy jest wykonywana z pomocą. Opiekun medyczny będzie w stanie pokazać ci, jak to zrobić poprawnie.

Pierwszym krokiem jest upewnienie się, że pacjent znajduje się w wygodnej pozycji. Opiekun medyczny może zalecić pozycje najbardziej odpowiednie dla każdego pacjenta.

W przypadku dziecka stół do masażu powinien być podniesiony pod kątem co najmniej 15 stopni i podparty poduszkami za plecami. Ponadto dziecko powinno być ułożone w pozycji leżącej. Uderzenia powinny być wykonywane nad dolnymi żebrami po obu stronach kręgosłupa.

Para

Płuca są naturalnym systemem samooczyszczania. Usuwają dwutlenek węgla i śluz. Jednak w czasie przeziębienia lub infekcji płuca mogą być zatkane i podrażnione.

Na szczęście istnieje kilka domowych sposobów na płuca, które możesz wypróbować. Jednym z najlepszych jest terapia parowa. Dodanie pary wodnej do układu oddechowego może rozluźnić i udrożnić drogi nosowe, poprawić sen i zmniejszyć obrzęk i stan zapalny w płucach.

Oprócz pary wodnej istnieją zioła, których możesz użyć, aby pomóc oczyścić płuca. Wiele z tych ziół ma właściwości antyoksydacyjne, antybakteryjne i odtruwające.

Dostępne są również olejki eteryczne. Niektóre z najpopularniejszych to mięta pieprzowa, eukaliptus i rozmaryn. Możesz je kupić w sklepach takich jak Whole Foods lub w internecie.

Choć para wodna i olejki eteryczne mogą pomóc w oczyszczeniu płuc, nie wyleczą infekcji. Mogą jednak przynieść tymczasową ulgę.

Herbata z dziewanny

Oddychanie jest bardzo ważnym aspektem naszego życia, a płuca są jednym z najważniejszych organów, które należy utrzymywać w dobrej formie. Aby płuca pozostały zdrowe, warto włączyć do swojej codziennej rutyny kilka naturalnych domowych sposobów leczenia.

Mulina jest ziołem od wieków stosowanym w leczeniu chorób układu oddechowego. Jej właściwości antyoksydacyjne pomagają chronić organizm przed wolnymi rodnikami, które uszkadzają komórki. Ponadto, dziewanna pomaga organizmowi rozkładać śluz, który jest jedną z głównych przyczyn kaszlu.

Mulina pomaga również w leczeniu infekcji uszu. Jeżeli cierpisz na bóle ucha, spróbuj nakładać olejek z dziewanny na chore miejsce dwa lub trzy razy dziennie.

Przeprowadzono wiele badań nad działaniem dziewanny, które wykazały, że ma ona działanie przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne. Ponadto uważa się, że ma właściwości uspokajające.

Herbata z mięty pieprzowej

Herbata z mięty pieprzowej może w naturalny sposób oczyścić płuca. Jest znana ze swoich właściwości antybakteryjnych i przeciwzapalnych.

Jest także doskonałym wyborem na problemy z trawieniem. Od wieków jest stosowany w leczeniu niestrawności i innych problemów żołądkowych. Zawarty w niej mentol działa jak środek obkurczający. Obkurcza bowiem obrzęknięte błony w nosie i ustach.

Ma również działanie chłodzące. Może rozluźnić mięśnie gładkie oskrzeli i ułatwić przepływ powietrza.

Opary uwalniane z olejku z mięty pieprzowej mogą być również pomocne w łagodzeniu objawów infekcji górnych dróg oddechowych. Chociaż dokładny mechanizm działania nie jest zrozumiały, chłodzący i relaksujący efekt oparów może być korzystny.

Inne sposoby naturalnego oczyszczania płuc obejmują unikanie toksyn i zdrowe odżywianie. Jedzenie pokarmów bogatych w przeciwutleniacze, takich jak owoce cytrusowe, może pomóc w zwalczaniu wolnych rodników i usuwaniu toksyn z organizmu.

Czosnek

Oprócz zwykłego przeziębienia, zapalenia oskrzeli, zapalenia płuc i grypy istnieją inne infekcje układu oddechowego, które mogą utrudniać oddychanie. Czosnek jest od wieków stosowany jako skuteczny środek do zwalczania tych infekcji. Oprócz tego, że jest dobrym sposobem na pozbycie się kaszlu, zmniejsza stan zapalny i infekcje.

Podczas I wojny światowej okłady z czosnku były często stosowane w celu zapobiegania infekcjom ran. Podobnie tradycyjna medycyna arabska zalecała stosowanie czosnku w leczeniu zapalenia stawów i bólu zębów.

W badaniu przeprowadzonym przez Centrum Kontroli i Prewencji Chorób Prowincji Jiangsu w Chinach wykazano, że czosnek pomaga chronić pacjentów z rakiem płuc. Naukowcy przeprowadzili wywiady z 1 424 pacjentami z rakiem płuc i 4 543 osobami zdrowymi.

Badacze stwierdzili, że allicyna, związek obecny w czosnku, hamuje wzrost bakterii powodujących infekcje płuc. Poprawiła też objawy astmy.


Oceń: Jak oczyścić płuca domowym sposobem?

Średnia ocena:5 Liczba ocen:20