Herbata z morwy białej jak pić?

Herbata z morwy białej to naturalne zioło, które pomaga w leczeniu stanów zapalnych, problemów żołądkowo-jelitowych i stresu oksydacyjnego. Pomaga też obniżyć ciśnienie krwi i zwiększyć poziom cholesterolu HDL.

Zwiększa poziom cholesterolu HDL

Herbata z morwy białej zwiększa poziom cholesterolu HDL, który jest często nazywany „dobrym” cholesterolem. Obniża też poziom cholesterolu LDL. W związku z tym uważa się, że chroni przed chorobami układu krążenia. Może jednak powodować skutki uboczne.

W przypadku suplementów morwy białej ważne jest, aby przed ich rozpoczęciem skonsultować się z pracownikiem służby zdrowia. Pomoże Ci on ustalić, czy są one dla Ciebie bezpieczne. U niektórych osób może wystąpić łagodna biegunka, zaparcia lub reakcje alergiczne.

Powinieneś również poinformować lekarza, jeśli cierpisz na inne schorzenia. Na przykład, możesz mieć wysoki poziom cholesterolu lub problemy z sercem. W takich przypadkach możesz unikać produktów z morwy białej. Pamiętaj także, aby przed rozpoczęciem przyjmowania morwy białej skonsultować się z lekarzem na temat wszystkich przyjmowanych leków.

Obniżenie ciśnienia krwi

Herbata z morwy białej jest bardzo popularnym suplementem ziołowym stosowanym od wieków w celu obniżenia ciśnienia krwi i poprawy ogólnego stanu zdrowia. Liście są tradycyjnie stosowane w medycynie chińskiej i japońskiej. Są bogate w różne związki. Niektóre z nich to witaminy, minerały i fitosterole.

Wiele badań wykazało, że liście morwy mają działanie przeciwutleniające. Może zapobiegać peroksydacji lipidów, która jest częstą przyczyną pogorszenia stanu naczyń krwionośnych. Jest to silnie związane z tworzeniem się blaszek miażdżycowych.

Jednym z najbardziej obiecujących efektów działania morwy białej jest to, że pomaga ona obniżyć poziom cukru we krwi. Naukowcy stwierdzili, że może ona obniżyć poziom glukozy na czczo o 27%. Ponadto podnosi poziom „dobrego” cholesterolu HDL o 18%.

W badaniu przeprowadzonym na myszach stwierdzono, że liść morwy białej obniża poziom białek wiążących elementy regulacyjne steroli. Białka te są kluczową częścią procesu tworzenia tłuszczu. Ponadto liść morwy poprawił tolerancję glukozy u otyłych myszy.

Zmniejszenie stanu zapalnego

Jeśli chcesz zmniejszyć stan zapalny, możesz rozważyć spożywanie herbaty z morwy białej. Roślina ta ma długą historię stosowania jako tradycyjny środek leczniczy. Zawiera dużo antyoksydantów, wapnia, magnezu, cynku i potasu. Liście morwy można też znaleźć w suplementach, które mogą być pomocnym dodatkiem do Twojej diety.

W jednym z badań spożycie ekstraktu z liści morwy znacznie zmniejszyło skoki glukozy w pierwszych dwóch godzinach po spożyciu. Może to być przydatne dla osób cierpiących na cukrzycę.

W innym badaniu myszom z otyłością podano substancję, która hamuje enzym tyrozynazę produkujący melaninę. Ponadto substancja ta zmniejszyła stan zapalny u myszy.

List morwy był również stosowany w leczeniu zmęczenia. Nie ma jednak wystarczającej ilości badań, które potwierdziłyby jej bezpieczeństwo. Jak w przypadku każdego suplementu, przed jego zażyciem zawsze należy porozmawiać z lekarzem.

Zmniejszenie stresu oksydacyjnego

Herbata z liści morwy jest bogatym źródłem antyoksydantów i minerałów. Ma również właściwości przeciwzapalne i przeciwwirusowe. Ponadto zwiększa ekspresję białek metabolizmu lipidów. Pomaga to obniżyć ciśnienie krwi i poziom cholesterolu. Pomaga również w trawieniu i sprzyja rozwojowi zdrowych bakterii jelitowych.

Zalety herbaty z morwy białej obejmują zdolność do ochrony komórek przed stresem oksydacyjnym. Ponadto owoce zawierają antocyjany, które mają działanie przeciwutleniające. Uważa się, że związki te zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób oczu związanych z wiekiem. Badania wykazały, że kora korzenia morwy białej może hamować wzrost komórek raka jelita grubego. Ponadto może również zmniejszać stan zapalny w komórkach myszy. Jednak potrzeba więcej badań, żeby w pełni zrozumieć korzyści zdrowotne tego zioła.

Zmniejszanie rozstroju żołądka i jelit

Herbata z morwy białej jest doskonałym sposobem na zmniejszenie rozstroju żołądka i jelit. Zawiera kilka związków, które spowalniają trawienie węglowodanów w jelicie cienkim. Pomaga też zwiększyć wrażliwość na insulinę. Należy jednak zachować ostrożność podczas jej przyjmowania, ponieważ może powodować skutki uboczne.

Stosowanie herbaty z morwy białej odnotowano w Azji. Jednak niedawny przypadek śmierci spowodowany przez liść morwy doprowadził do kolejnych pytań o jej bezpieczeństwo.

Raport koronera z autopsji Lori McClintock, żony kongresmena z Kalifornii, sugeruje, że suplement z morwy białej mógł przyczynić się do jej odwodnienia i problemów jelitowych. Nie wyjaśnia jednak, w jaki sposób zmarła.

Zgodnie z raportem, u McClintock zdiagnozowano chorobę jelit na kilka dni przed śmiercią. Zażywała suplement z liści morwy, który mógł zawierać także inne składniki.

Oceń artykuł: Herbata z morwy białej jak pić?

Ilość ocen: 1 Średnia ocen: 1 na 5