Czego nie lubią karaluchy?

Jeśli martwisz się karaluchami w swoim domu, możesz zrobić kilka rzeczy, żeby im zapobiec. Jedną z nich jest czyszczenie plam po jedzeniu. Inną rzeczą, którą możesz zrobić, to użyć roztworu wybielacza.

Cytryna

Jeśli szukasz sposobu na odstraszenie karaluchów bez użycia środków chemicznych, możesz spróbować użyć cytryny. Dzieje się tak dlatego, że cytryna jest nie tylko świetnym naturalnym środkiem czyszczącym, ale ma też silny zapach. Zapach ten jest wystarczająco silny, aby odstraszyć większość owadów.

Cytryna jest również znana ze swoich właściwości zdrowotnych. Pomaga oczyścić organizm z toksyn i odkazić dom i jego powierzchnie.

Używanie cytryny może też pomóc w zapobieganiu karaluchom. Dzięki zawartości kwasu cytrynowego i innych składników, cytryna jest naturalnym środkiem odstraszającym karaluchy.

Innym środkiem odstraszającym karaluchy jest olejek eteryczny z trawy cytrynowej. Możesz go zmieszać z wodą i rozpylić w całym domu lub użyć w dyfuzorze.

Badanie przeprowadzone przez Ohio Academy of Science wykazało, że plasterki ogórka mogą pomóc w odstraszaniu karaluchów. Jednak może to działać tylko na małej powierzchni.

Olejek z drzewa herbacianego

Jeśli masz problem z karaluchami, możesz spróbować użyć olejku z drzewa herbacianego do ich zabicia. W przeciwieństwie do komercyjnych środków owadobójczych, ten całkowicie naturalny olejek ma właściwości owadobójcze. Można go używać na różnych powierzchniach i mieszać z innymi olejkami eterycznymi, aby stworzyć spray, który zabije karaluchy.

Przygotowując mieszankę, powinieneś najpierw rozcieńczyć olejki wodą. To sprawi, że mieszanina będzie bezpieczna do stosowania na blatach i urządzeniach.

Gdy już masz olejek, możesz go rozpylić w miejscach, gdzie zwykle pojawiają się karaluchy. Możesz też zmieszać go z innymi olejkami eterycznymi, aby uzyskać mocniejszy zapach.

Innym skutecznym sposobem na pozbycie się karaluchów jest rozłożenie w domu świeżych liści laurowych. Silny zapach będzie je odstraszał. Jednak ta metoda nie zadziała, jeśli masz dużą plagę.

Bleach

Używanie wybielacza do zabijania karaluchów nie zawsze jest najlepszym pomysłem. Nie tylko jest niebezpieczne, ale może być nieskuteczne.

Nie jest tak skuteczne jak przynęty lub pułapki. Może też być niebezpieczny dla ludzi i zwierząt domowych. Nie wspominając o szkodliwym zapachu.

Bleach to silna, żrąca substancja chemiczna. Jednak może być również przydatny do czyszczenia i odkażania. W rzeczywistości był używany do sanityzacji wody w basenie.

Jeśli zamierzasz użyć wybielacza, pamiętaj, żeby nosić sprzęt ochronny. Obejmuje to rękawice i maski. Dodatkowo nie powinieneś pozwolić, aby roztwór pozostał w butelce zbyt długo.

Dobrą rzeczą w używaniu wybielacza do pozbycia się karaluchów jest to, że może to być korzystne. W końcu to dobry sposób na usunięcie plam i zapachów, które przyciągają insekty.

Czyste powierzchnie

Najlepszym sposobem zapobiegania karaluchom jest posiadanie czystego domu. Karaluchy przyciąga bałagan i wilgoć.

Czyste powierzchnie w kuchni i łazience są niezbędne do zapobiegania inwazji karaluchów. Są to często najczęstsze miejsca, w których karaluchy wkraczają do domów. Karaluchy mogą ukrywać się w miejscach takich jak zlew, szafki i listwy przypodłogowe.

Sprawdź urządzenia pod kątem wycieków i sprawdź piwnicę pod kątem możliwych punktów wejścia. Sprawdź też krany, odpływy i rury. Jeśli zauważysz jakiekolwiek oznaki nieszczelności, natychmiast je napraw.

Niektóre karaczany są nosicielami chorób. Mogą roznosić kilka różnych rodzajów bakterii. Dlatego ważne jest, aby nie zostawiać na zewnątrz resztek jedzenia lub karmy dla zwierząt. Przechowuj je w szczelnie zamkniętych pojemnikach.

Podczas sprzątania pamiętaj o użyciu środka dezynfekującego, który zabije zarazki. Możesz też wypróbować połączenie Listerine i wody. Roztworem tym można spryskać karaluchy.

Silne zapachy

Karaluchy mogą być problemem w Twoim domu. Mogą roznosić choroby, zanieczyszczać żywność, a nawet nasilać istniejące problemy zdrowotne, takie jak astma i alergie. Jeśli doświadczasz plagi karaluchów, jest kilka metod, które możesz wypróbować, aby wyeliminować szkodniki z domu.

Zapachy są skutecznym sposobem na odstraszenie karaluchów z domu. Jednak zapachy nie mogą być stosowane samodzielnie. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, musisz połączyć zapachy z innymi metodami, takimi jak odławianie i czyszczenie.

Karaluchy mają bardzo silny zmysł węchu. Kiedy wykryją smaczny posiłek, znajdą go za pomocą zapachu. Najsilniejszy zapach nie jest jednak najbardziej skuteczny.

Jedną z najprostszych metod unikania karaluchów jest utrzymywanie kuchni w czystości. Polega to na zamiataniu resztek jedzenia, zaklejaniu odsłoniętego jedzenia i dbaniu o to, żeby kuchnia była jak najczystsza. Unikaj też zostawiania jedzenia na noc. Jedzenie pozostawione na podłodze w nocy jest bardzo atrakcyjne dla karaluchów.


Oceń: Czego nie lubią karaluchy?

Średnia ocena:4.82 Liczba ocen:20