Co oznacza środkowy palec?

Jeśli jesteś ciekawy, co oznacza środkowy palec, to trafiłeś we właściwe miejsce. Środkowy palec jest symbolem sprzeciwu i protestu, który można dostrzec w historii i we współczesnym społeczeństwie. W czasach Szekspira był symbolem buntu i protestu przeciwko rządowi i całemu społeczeństwu. Obecnie, w niektórych krajach, jest symbolem buntu i protestu.

Historia

Środkowy palec od dawna był używany jako symbol seksu i obelgi. Jednak jego dokładna historia pozostaje niejasna. Jest to gest, który bardzo ewoluował, a jego znaczenie zmieniało się na przestrzeni wieków.

W średniowieczu środkowy palec był związany z czarami i opętaniem. Być może dlatego Kościół katolicki go nie akceptował. W XIX wieku środkowy palec stał się bardziej powszechny jako gest poniżający i obraźliwy.

W 1886 roku miotacz baseballu Boston Beaneaters pokazał środkowy palec rywalowi. Nie wiedział wtedy, że tworzy historię. W latach 20. Alfred Hitchcock użył tego gestu w swoim filmie „Pierścień”.

Choć pochodzenie środkowego palca nie jest znane, uważa się, że powstał on u starożytnych Rzymian. Nazywali oni ten gest digitus impudicus.

Digitus impudicus to termin używany przez starożytnych Rzymian do opisania gestu dłoni, który jest uważany za obraźliwy. Istnieją jednak inne teorie na temat pochodzenia tego gestu.

Znaczenie w innych krajach

Znaczenia palca środkowego są bardzo różne w różnych kulturach. Może to być znak aprobaty lub odrzucenia. W niektórych krajach istnieją nawet gesty dłoni, które są obsceniczne. Bądź więc ostrożny i wiedz, co mówisz, gdy wykonujesz gest środkowego palca.

W Ameryce Północnej kciuk w górę jest powszechnym znakiem aprobaty. Jest to również wulgarne słowo w Wenezueli, Brazylii, Tajlandii, Iranie i Afganistanie. Trzymanie kciuków na szczęście jest powszechnym gestem w wielu krajach.

W wielu kulturach zachodnich na szczęście używa się znaku A-OK. Wykonuje się go, zawijając palec wskazujący na kciuk. W Grecji, Rosji i Francji ma on wiele znaczeń.

Gest A-OK jest uważany za dyskretny i seksualny w Turcji i Grecji. Na Bliskim Wschodzie oznacza „wal się”.

Na Karaibach i Bliskim Wschodzie jest to obraźliwy gest, który może doprowadzić do deportacji. W Arabii Saudyjskiej gest dłoni jest postrzegany jako obraźliwy, a w Pakistanie jest przekleństwem.

Znak protestu i buntu

Środkowy palec, który ma długą i zróżnicowaną historię, jest powszechnie używanym gestem do wywoływania podniecenia, niezadowolenia, a nawet penetracji seksualnej. Jest to jednak także trafny symbol protestu. W rzeczywistości jest to jeden z najczęściej używanych dziś symboli protestu i buntu.

Według niektórych środkowy palec jest uniwersalnym znakiem „pierdol się”, który istnieje od ponad dwóch tysiącleci. To może być powodem jego powszechnego użycia w dzisiejszych czasach.

Istnieje wiele nazw dla tego gestu, począwszy od pokazania komuś palca, a skończywszy na odwróceniu kota ogonem. Jak mówi stare powiedzenie, kąt jest wszystkim.

Często używa się go, aby okazać złość, a salutowanie trzema palcami stało się nieoficjalnym znakiem oporu w Tajlandii i innych krajach Azji Południowo-Wschodniej. Pierwotnie gest ten można było zobaczyć w filmie, teraz został przyjęty jako symbol solidarności z ruchami prodemokratycznymi w regionie.

Jeden z najstarszych znanych przykładów tego gestu miał formę znaku V. Został on spopularyzowany przez rodzinę Marcosów na Filipinach we wczesnych latach 80-tych i był używany również podczas wyborów prezydenckich. Jednak to najnowsza wersja tego gestu zyskała najwięcej uwagi.

Znaczenie w czasach Szekspira

Szuler to słowo, którym określano służącego niskiej rangi. W latach czterdziestych XIV wieku scullion był również określeniem kogoś, kto był obraźliwy. W czasach Szekspira scullion był powszechną obelgą.

Nie jest jasne, czy słowo to pochodziło z łaciny. Najprawdopodobniej zostało zapożyczone z ówczesnej gramatyki angielskiej. Był to czas, kiedy gramatyki w dużej mierze skupiały się na łacińskich konstrukcjach.

Inne pochodzenie słowa to średniowieczna fizjologia. Średniowieczna fizjologia uważała, że istnieją cztery płyny ustrojowe. Jednym z tych płynów była żółć. Żółć kojarzyła się z drażliwością i agresją. Czarna żółć kojarzyła się ze smutkiem. Jednak żółć nie musiała być koniecznie używana do gniewu lub smutku.

Ciekawe jest, że środkowy palec w Dniu Szekspira oznacza palec nieczysty. Tradycyjnie dawanie palca oznaczało, że grozi się fizycznie. Gest ten jest bardzo podobny do tego, którego możemy użyć dzisiaj, by wyrazić „fuck you”.

Oceń artykuł: Co oznacza środkowy palec?

Ilość ocen: 0 Średnia ocen: 0 na 5