Zdałam prawo jazdy co dalej?

Jeśli zdałeś egzamin na prawo jazdy lub test drogowy, pewnie chcesz wiedzieć, co dalej? Co musisz zrobić, aby otrzymać prawo jazdy? Wymagania dotyczące uzyskania prawa jazdy nie są łatwe do spełnienia i będziesz musiał wielokrotnie podchodzić do egzaminu, aby uzyskać prawo jazdy.

Pozwolenie na naukę

Pozwolenie na naukę jest ograniczonym prawem jazdy, które pozwala osobie na ćwiczenie jazdy pod nadzorem licencjonowanej osoby dorosłej. Po osiągnięciu określonego wieku, osoba ucząca się może ubiegać się o pełnoprawne prawo jazdy.

Wymóg wieku dla pozwolenia na naukę różni się w zależności od stanu. W niektórych stanach minimalny wiek to 15 lat i 9 miesięcy, a w innych 18 lat lub więcej.

Przed złożeniem wniosku o pozwolenie na naukę musisz ukończyć kurs przedlicencyjny. Kurs ten uczy bezpiecznego prowadzenia samochodu i dostarcza wiedzy niezbędnej do zdania egzaminu. Kurs możesz odbyć w lokalnej szkole średniej lub w prywatnej firmie.

Nowojorski Departament Pojazdów Samochodowych oferuje kurs przedlicencyjny, który koncentruje się na najlepszych praktykach jazdy. Jest to kurs w klasie, który trwa cztery godziny.

Aby ubiegać się o pozwolenie na naukę, musisz przedstawić dowód tożsamości i uzyskać zgodę rodziców. Osoby poniżej 18 roku życia muszą również ukończyć kurs nauki jazdy i zdać test wzroku.

Test drogowy

Test drogowy jest szansą na udowodnienie, że posiadasz umiejętności pozwalające na bezpieczne prowadzenie pojazdu. Jeśli nie zdasz, będziesz musiał odczekać do dziesięciu dni, zanim będziesz mógł podejść do kolejnego egzaminu. Możesz też być zmuszony do uiszczenia opłaty za ponowne przystąpienie do egzaminu.

W większości stanów egzamin drogowy przeprowadza się po uprzednim umówieniu się. Kierowcy muszą przybyć co najmniej 15 minut przed umówioną godziną. Jeśli się spóźnią, nie będą mogli przystąpić do testu.

Zwykle test drogowy trwa od dwudziestu do trzydziestu minut. Obejmuje on różne manewry, takie jak skręt w lewo, skręt w trzech kierunkach i parkowanie równoległe. Niektóre testy obejmują jazdę po autostradzie. Jednak w wielu przypadkach test ogranicza się do jazdy w ruchu ulicznym.

Oprócz wykazania się bezpiecznymi manewrami, od kierowców wymaga się także przestrzegania prawa. Jeśli złamiesz prawo, automatycznie nie zdasz testu drogowego.

Wymagania

Jest wiele rzeczy, które musisz zrobić, zanim będziesz mógł prowadzić samochód. Są to zarówno testy, jak i uzyskanie prawa jazdy. Musisz także przygotować się do poruszania się po drogach i poznać prawa rządzące prowadzeniem samochodu.

Pierwszym krokiem jest uzyskanie pozwolenia na naukę. Jest to pozwolenie, które pozwala ci ćwiczyć z licencjonowanym kierowcą, ale wiąże się z wieloma ograniczeniami.

Następnym krokiem jest ukończenie kursu przedlicencyjnego. Jest to pięciogodzinny kurs, który możesz odbyć w swojej szkole średniej. W zależności od wieku możesz być zobowiązany do wzięcia udziału w bardziej zaawansowanym kursie.

Aby jak najlepiej wykorzystać kurs przedlicencyjny, powinieneś dowiedzieć się wszystkiego o zasadach prowadzenia pojazdów w stanie Nowy Jork. Oprócz przepisów drogowych i komunikacyjnych, musisz także upewnić się, że Twój samochód jest w dobrym stanie. Niektóre obszary wymagają parkowania równoległego lub innych środków bezpieczeństwa.


Oceń: Zdałam prawo jazdy co dalej?

Średnia ocena:4.81 Liczba ocen:20