Co ciekawego w teatrze w styczniu

 • 17.01.2020, 15:00
 • Grupa Tipmedia
Co ciekawego w teatrze w styczniu
Styczeń obfituje w świetne spektakle teatralne. Jest to dobry moment, by nadgonić pozycje, które uciekły nam przez okres świąteczny, kupowanie prezentów i inne zajęcia. Specjalnie dla zabieganych wybraliśmy 5 spektakli, które wyjątkowo zasługują na uwagę widzów w styczniu. Sprawdźcie, który z nich najbardziej się Wam spodoba!
 1. 8 kobiet” w Och-Teatrze
  Ta świetna propozycja to mieszanka komedii, melodramatu i kryminału, dzięki czemu urzeka widzów i otrzymuje bardzo pochlebne recenzje. Fabuła toczy się w domu na pustkowiu, gdzie dochodzi do morderstwa pana domu. Tytułowe osiem kobiet, które obecne są tego wieczoru, starają się odnaleźć sprawcę tragedii. Każda z nich ma motyw, każda ma też alibi. Zagadkę doskonałą upiększają niespodziewane zwroty akcji oraz doskonała obsada - na scenie zobaczymy m.in. Marię Seweryn i Paulinę Chruściel.
 2. „Cesarz” w Teatrze Ateneum
  Adaptacja powieści Kapuścińskiego to opowieść o dworskiej świcie króla Etiopii. Jak się okazuje, historia jest do bólu aktualna. Polityka przepełniona nepotyzmem, rządzą władzy czy po prostu strachem odsłania najbardziej skrywane ludzkie emocje. W roli tytułowego cesarza zobaczymy Mariana Opanię. Jeśli jeszcze tego nie widzieliście - warto!
 3. „Same plusy” w Teatrze Imka
  Spektakl z pięknym przesłaniem, dobrym humorem i świetną grą aktorską. Mimo że tematem jest jeden z trudniejszych problemów współczesności, a mianowicie samotność, to spektakl pozostaje komediowy i z pozytywnym przekazem. Wśród genialnej obsady zobaczymy m.in. Grażynę Wolszczak.
 4. „Wstyd” w Teatrze Współczensym
  Wstyd będzie głównym tematem tego widowiska, przez co wypełni nie tylko scenę teatru, ale też widownię. Postacie, w które wcielą się Jacek Braciak i Iza Kuna, staną się obrazem każdego widza. Właśnie w tym zaklęty jest sukces spektaklu - w ujęciu zachowań i sytuacji, z którymi utożsamić się będzie mógł każdy obecny na widowni.
 5. „Niezwyciężony” w Teatrze 6. piętro
  Ostatnią propozycją jest komedia, której nie możecie przegapić. Zamożne małżeństwo w wyniku problemów finansowych zmuszone jest do przeprowadzki do biednej dzielnicy na prowincji. Chcąc zrobić dobre pierwsze wrażenie, zapraszają do siebie małżeństwo z sąsiedztwa. To zapoczątkuje porywającą rozmowę, która doprowadzi do wielu zwrotów akcji i komediowych sytuacji. Poza świetnym humorem znajdziemy w sztuce głębszy przekaz, dzięki czemu została ona świetnie przyjęta przez widzów. Warto to zobaczyć!

Jeśli dalej nie wiecie, na co się wybrać - polecamy zadzwonić na infolinię portalu ewejściówki.pl. Pracownicy chętnie udzielają informacji na temat nadchodzących spektakli oraz pomagają wybrać coś interesującego w dogodnym terminie. Polecamy!

Pełny repertuar teatrów w warszawie znajdziecie w portalu eWejsciówki https://ewejsciowki.pl/warszawa/repertuar

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: