Chiropraktyka – metoda lecząca problemy związane z kręgosłupem

  • 10.12.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Chiropraktyka – metoda lecząca problemy związane z kręgosłupem
Czy wiesz, że ból głowy, zaburzenia w pracy serca lub czy nawet przewlekły stres mogą być spowodowane naciskiem kręgów na konkretne nerwy? Chiropraktyka to metoda, której zadaniem jest przywrócenie na właściwe miejsce kręgów, by nie miały negatywnego wpływu na samopoczucie i zdrowie człowieka. Czy zabieg jest bezpieczny?

O metodzie 

Chiropraktyka polega na manualnej terapii kręgosłupa. Według specjalistów nerwy, które są uciskane przez ruch kręgów wpływa nie tylko na ból pleców, ale zaburza jednocześnie pracę całego organizmu. Metoda ta jest skuteczna i według badań nie wiąże się z żadnym ryzykiem, jeśli wykonywana jest przez profesjonalistę w tej dziedzinie. Przed wyborem chiropraktyka należy zapoznać się z opiniami o nim, a także sprawdzić, czy posiada dyplom. Dodatkowo metoda uznawana jest za jeden z najlepszych sposobów na przywrócenie komfortu życia poprzez zminimalizowanie dolegliwości, ponieważ nie wymaga farmakologicznego leczenia,które niekorzystnie wpływa na inne układy w organizmie. Chiropraktyka usuwa źródło bólu, natomiast większość znanych metod polega na maskowaniu ich lub uśmierzaniu bólu. 

Dla kogo jest chiropraktyka? 

Problemy związane z układem mięśniowo-szkieletowym to najczęstszy powód wybierania właśnie tej metody leczenia. Objawy, które im towarzyszą to przede wszystkim dyskopatia, ból karku, ból pleców, ból głowy i szyi, zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa, wady postawy oraz rwa kulszowa. Oprócz tego według chiropraktyka pomaga na dolegliwości związane z migrenami, dusznościami, problemami endokrynologicznymi, zaburzeniami widzenia czy bólami oczu i uszu. Nerwy uciskane przez kręgosłup mogą powodować różne objawy, dlatego w przypadku braku skuteczności podstawowych metod, warto skorzystać z manualnego leczenia kręgosłupa. Więcej na temat chiropraktyki na http://www.sport-med.pl/leczenie/chiropraktyka.

O zabiegu

Specjalista najpierw przeprowadza wywiad z pacjentem, dlatego warto zabrać wyniki wcześniej wykonywanych badań (jeśli takie miały miejsce). Następnie przechodzi do sprawdzania stanu kręgosłupa oraz jego zachować i odruchów podczas wykonywania różnych ćwiczeń i ruchów. Sam zabieg polega na manualnym ustawianiu kręgów na właściwych dla nich miejscach. W zależności od stopnia zwyrodnienia lub problemu, zabieg należy powtórzyć lub wykonać całą sesję. Często zdarza się, że po samym zabiegu ból jest silniejszy niż zwykle. Jeśli coś takiego będzie miało miejsce, chiropraktyk na pewno o tym wspomni i zaleci odpowiednie postępowanie, a więc oprócz stosowania leków przeciwbólowych, również unikanie przeciążeń kręgosłupa przez kilka dni od zabiegu.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: