Jak zostać zegarmistrzem na miarę XXI wieku? - Orły Zegarmistrzostwa

  • 30.07.2020, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Jak zostać zegarmistrzem na miarę XXI wieku? - Orły Zegarmistrzostwa
Zawód zegarmistrza wymaga niebywałej precyzji, cierpliwości oraz wiedzy. Nie biorą się one jednak znikąd – trzeba je nabyć wytężoną pracą pod okiem doświadczonego rzemieślnika. Jak zdobyć takie doświadczenie? Czym się kierować przy zakładaniu własnego biznesu? Jak zostać prawdziwym Orłem Zegarmistrzostwa? Dowiedz się z tym artykułem!

Przyszły zegarmistrz - cechy charakteru, predyspozycje

Zanim zabierzemy się za własnoręczne składanie mechanizmu zegarków, przyjrzyjmy się swojej osobowości i naturalnym predyspozycjom, które posiadamy. Zegarmistrz z Częstochowy czy Szczecina musi być przede wszystkim sprawny manualnie i mieć bardzo dobry wzrok. Praca obraca się wokół bardzo małych przedmiotów, mechanizmów i narzędzi. Niezwykle ważna jest tu nasza precyzja, a np. trzęsące się ręce będą nam przeszkadzać. Prawdziwy zegarmistrz to osoba ciekawa mechanizmów działania sprzętów, potrafiąca w głowie zwizualizować projekt, a także przenieść go na papier w postaci prostego rysunku technicznego. Nie bez znaczenia jest również znajomość podstaw matematyki oraz fizyki.

Jak zostać zegarmistrzem?

W Polsce zawód uzyskuje się poprzez ukończenie szkoły zawodowej, właściwego kierunku. Można również skorzystać z nauki rzemieślniczej – np. od doświadczonego zegarmistrza (choć obecnie jest to niezwykle rzadkie). Prawdziwym pasjonatom zaleca się szkolenie w zagranicznych szkołach zegarmistrzostwa, np. w Szwajcarii. Niezbędna jest jednak znajomość języka obcego oraz pozytywne zdanie egzaminów wstępnych.

Zegarmistrz i własny zakład

Nawet najlepszy fachowiec wśród zegarmistrzów musi się liczyć z tym, że jego praca jest rzadko poszukiwana. Najczęściej trzeba ją łączyć ze sprzedażą zegarów ściennych i zegarków na rękę. Sam lokal usługowy, w obecnych czasach nie ma racji bytu - z przychodów najprawdopodobniej nie pokryjemy kosztów najmu i ZUS-u. Szyld zakładu, powinien więc zawierać dokładną informację zarówno o kupnie zegarków, jak i ich konserwacji czy naprawie.

Zegarmistrz w XXI wieku

XXI wiek to era technologii, mediów oraz Internetu. Twojego zakładu również nie może w nim zabraknąć! To w wirtualnej sieci zainteresowani szukają usług i towarów na najwyższym poziomie. W swoich wyborach, kierują się opiniami innych użytkowników. Warto więc wziąć udział w plebiscycie, który udowadnia, że twój zakład jest dobrze oceniany w Internecie – Orły Zegarmistrzostwa (https://www.orlyzegarmistrzostwa.pl/).

Plebiscyt Orły

Plebiscyt Orły wyłania laureatów na podstawie ocen, przyznawanych firmom w Google Maps, Ceneo, Facebook czy Zumi przez klientów. Wyciągana z nich średnia przesądza o przyznaniu wyróżnienia (minimalny próg to 8 pkt. z dziesięciu). Dzięki Orłom każdy użytkownik sieci może sprawdzić, kto jest najlepiej ocenianym przedsiębiorcą w mieście jego zamieszkania. I nie musi to być tylko zakład zegarmistrza, plebiscyt organizowany jest w aż 58 kategoriach, spotkamy m.in. Orły Tapicerstwa, Orły Administracji czy Orły Kształcenia.


 

Grupa Tipmedia
Materiał zewnętrzny
Podziel się: