Czy inwestowanie w mieszkania jest opłacalne?

  • 25.06.2020, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Czy inwestowanie w mieszkania jest opłacalne?
Każdy chciałby, by jego inwestycja zarabiała na niego pieniądze. Może okazać się to możliwe na przykład w przypadku inwestycji w mieszkania.

Jedną z najpopularniejszych form oszczędzania jest bez wątpienia lokata bankowa. To ona zdobywa najwięcej chętnych, których zadowala często nieduży procent. Jak się jednak okazuje, potencjalny zysk w skali rocznej jest dużo niższy w porównaniu z tym, co moglibyśmy uzyskać decydując się na wynajem mieszkania.

Różnice mogą być nawet kilkukrotne. Wszystko przez to, że wspomniany procent na lokacie bankowej nie jest zbyt duży. Pamiętać musimy również o tym, że część naszego zysku pochłonie inflacja. Atrakcyjność inwestycyjna mieszkań jest więc dużo większa, zwłaszcza biorąc pod uwagę rynek zogniskowany wokół konkretnego miasta.

Dobrym na to przykładem są chociażby mieszkania w Krakowie. Stolica małopolski od wielu lat jest kierunkiem, w którym udają się studenci, biznesmeni i podróżnicy. Wszystko to sprawia, że miejsce cieszy się dużą popularnością wśród inwestorów.

Pamiętajmy o tym, że wynajem mieszkań w takim miejscu jak Kraków zawsze znajdzie zainteresowanych. Musiałaby się wydarzyć prawdziwa katastrofa, żeby możliwości pozyskiwania najemców zostały drastycznie ograniczone. Pierwotnie wydawało się, że taką katastrofą będzie pandemia coronavirus’a, która rzeczywiście początkowo zatrzęsła rynkiem nieruchomości. Jednak wszystko wskazuje na to, że w dużych miastach rynek ten nadal ma się bardzo dobrze.

Wszystko to sprawia, że możemy liczyć na niemal pewny zysk. Wystarczy wyłącznie kupić mieszkanie w atrakcyjnym miejscu, przygotować odpowiednie ogłoszenie i zaoferować ofertę wynajmu przystępną dla obu stron. Tym bardziej należy wykorzystać sytuację, w której deweloperzy są bardziej skłonni do udzielania obniżek cen na swoje nieruchomości.

Oczywiście nie oznacza to, że inwestowanie w mieszkania jest dla wszystkich. Przede wszystkim należy podkreślić fakt, iż kupno atrakcyjnego lokum związane jest z poważnymi inwestycjami finansowymi, na które mogą sobie pozwolić tylko nieliczni. Z drugiej strony, zysk z wynajmu mieszkania, które zostanie przez nas kupione z kredytu, również jest wysoki, a na pewno wyższy od tego, na co możemy liczyć przy lokacie. Sprawia to, że naprawdę warto zainteresować się tą metodą inwestowania posiadania przez nas kapitału, niezależnie od tego, czy pochodzi z naszej kieszeni czy z banku. Warto również skontaktować się ze sprawdzonym deweloperem w Krakowie https://www.superkrak.com.pl/ i zapoznaniem się z ofertą nowoczesnych i komfortowych mieszkań.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: