Trzy pytania do Janusza Rosiaka - przewodniczącego Rady Seniorów w Urzędzie Miejskim w Płońsku

  • 30.08.2022, 12:31 (aktualizacja 19.09.2022, 15:52)
Trzy pytania do Janusza Rosiaka - przewodniczącego Rady Seniorów w Urzędzie… Fot. zbiory prywatne rozmówcy
Osoby starsze, tak jak i młodsze generacje, mają swoje potrzeby. Organizacje senioralne zrzeszone w Płońsku dbają o aktywizacje środowiska seniorów w życiu społeczno-kulturalnym. Można powiedzieć, że to ich recepta na pogodę ducha i radość życia, a także wspaniała okazja do dzielenia się z tej radości i przyjemności. O płońskich seniorach rozmawiamy z Januszem Rosiakiem – przewodniczącym Rady Seniorów w płońskim UM.

Extra Płońsk: Na czym polega praca Rady Seniorów w Płońsku?

Janusz Rosiak: Rada Seniorów Miasta Płońska jest organem doradczym, wspierającym i opiniotwórczym w pracy burmistrza miasta. Pracujemy i działamy na terenie miasta Płońska dla i na rzecz seniorów naszego miasta. Uczestniczymy w sesjach Rady Miejskiej i komisjach w sprawach dotyczących seniorów. Z inicjatywy Rady Seniorów Płońsk otrzymał tytuł, "Miasta Partnerskiego i Gminy Przyjaznej Seniorom". Seniorzy otrzymali bezpłatnie Ogólnopolską Kartę Seniora, Kopertę Życia oraz dwumiesięcznik "Głos Seniora”.

 

Extra Płońsk: Podejmuje Pan wiele działań na rzecz seniorów m.in. organizując  płońskie ,,Senioralia”,  a we wrześniu będzie występ ,,Mazowsza”. Czy osoby starsze lubią takie wydarzenia kulturalne i czy chętnie w nich uczestniczą?

Janusz Rosiak: Bardzo. W tegorocznych V Senioraliach wzięło udział ponad 300 osób. Występ "Mazowsza" jest organizowany dla seniorów 60+, bezpłatny. Seniorzy skorzystają z wejściówek. Organizacje i kluby senioralne działające na terenie naszego miasta zgłosiły Radzie Seniorów liczbę około 200 osób. Inni seniorzy niezrzeszeni w w/w organizacjach i klubach również będą mogli skorzystać z tej imprezy, pobierając wejściówki z kasy MCK.

 

Extra Płońsk: Jak wygląda z pańskiego punktu widzenia aktywność fizyczna płońskich seniorów oraz w jakich działaniach lubią się spełniać?

Janusz Rosiak: Werwy i dynamizmu płońskim seniorom mogą pozazdrościć młodzi ludzie. Seniorzy chętnie biorą udział we wszystkich imprezach sportowych i rekreacyjnych. 21 lipca br. na terenie rekreacyjnym "Rutki", grupa ponad 30 osób na czele z Radą Seniorów i Klubem "Senior +" wzięła udział w marszobiegu organizowanym w naszym mieście przez " Głos Seniora i Stowarzyszenie Manko". Pucharami zostali nagrodzeni: najwcześniej urodzona uczestniczka 78lat i najmłodszy uczestnik 63 lata, pozostali uczestnicy otrzymali upominki. Na ścieżkach rowerowych każdego dnia można spotkać seniorów na rowerach a na siłowniach plenerowych wiele osób ćwiczących. Wielkim uznaniem cieszą się trasy dla chodzących z kijkami nording walking. W zajęciach gimnastycznych organizowanych przez MCK można zauważyć wiele osób 60+.

 

Dziękuję za rozmowę

ROZMAWIAŁA  KATARZYNA  RÓLKA

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe