Dzień Przyjaciół Pszczół w Płońsku

  • 19.07.2022, 10:38 (aktualizacja 19.07.2022, 10:48)
 Dzień Przyjaciół Pszczół w Płońsku Fot. Katarzyna Rólka
W niedzielę, 17 lipca na Ogródku Jordanowskim w Płońsku odbyła się ,,Miodzio impreza’’ czyli rodzinny piknik edukacyjny z okazji Dnia Przyjaciół Pszczół .

Płońscy przyjaciele pszczół nie zawiedli. Było słodko i dużo zabawy.

O wypowiedź poprosiliśmy pszczelarza Piotra Budziszewskiego, współorganizatora imprezy dla  dzieci, który prowadził pszczele zabawy - ,, 17 lipca odbyła się rodzinna impreza - "Dzień Przyjaciół Pszczół". Od pierwszej takiej zabawy minęło już 9 lat. Pierwszy piknik zorganizowaliśmy  w 2013 roku w starym jeszcze Miejskim Centrum Kultury. Głównym organizatorem jest zawsze MCK, a my pszczelarze - oferujemy tu program zabaw, poczęstunek i trochę edukacji podczas zabaw. W tym roku stronę pszczelarską reprezentowało nasze gospodarstwo pasieczne - Piotr i Iwona Budziszewscy i Fundacja Na Rzecz Edukacji Przyrodniczej i Pszczelarskiej - "Miód i Malina". Nasze pikniki mają charakter rodzinnej zabawy, nie chodzi nam o nudną edukację. Właśnie w takiej formie nasi najmłodsi mieszkańcy szybko zrozumieją, jak ważna jest ochrona przyrody. Ostatni piknik pokazał nam, że dzieci wykazały się dużą zręcznością, sprytem i ogromnym zaangażowaniem. Chętnie brały udział w zabawach, świetnie się organizowały w drużyny, dobierały się w zgrane zespoły, nie znając się wcześniej. Cieszy mnie ogromnie, gdy do zabawy dołączają rodzice i dziadkowie. W programie był specjalny konkurs tylko dla panów, zachęcamy w taki sposób ojców do tego, by byli wzorem dobrej sportowej rywalizacji dla swych pociech. Gratuluję wszystkim zdobywcom nagród . Za rok okrągłe 10 lat i tu już planuję imprezę na kilka godzin dużo konkursów i dużo słodkich nagród. Do zobaczenia na Dniu Przyjaciół Pszczół w przyszłym roku!” – podsumował nasz rozmówca.

W programie znalazły się jak zawsze konkursy, warsztaty plastyczne, dmuchańce oraz ul pokazowy z żywymi pszczołami. Ponadto w taki dzień nie zabrakło stoiska z miodami.

Niedzielny piknik przebiegł w miłej atmosferze. Dopisała nie tylko słoneczna pogoda, ale także dobre humory uczestników pikniku. Na twarzach płońszczan, szczególnie tych najmłodszych można było zobaczyć uśmiech i zadowolenie.

 

KATARZYNA  RÓLKA

 

__1

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe