Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w płońskiej „Trójce”

  • 24.06.2022, 20:22 (aktualizacja 19.07.2022, 12:18)
Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w płońskiej „Trójce” Fot. zbiory SP3 Płońsk
„I popłyną nam dni, z wakacjami na ty, chociaż będzie nam siebie brak…” Słowa gawędy „Wakacyjne rozstanie” doskonale oddają sens i nastrój uroczystego zakończenia roku szkolnego 2021/2022 w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku.

Ten moment skłonił wszystkich do odbycia podróży w czasie, oddaniu się refleksji i konfrontacji marzeń z rzeczywistością. Na ten moment czekali wszyscy uczniowie, którzy po roku ciężkiej pracy, udali się na wymarzony odpoczynek.

Punktualnie o 9.00 w Szkole Podstawowej nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku w sali gimnastycznej, odbyło się uroczyste zakończenie bieżącego roku szkolnego. Dyrektor Teodozja Gorlewska przywitała zaproszonych gości, wśród których byli:  Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej - Krystyna Marszał – Jankowska, proboszcz parafii Św. Ojca Pio ks. Tomasz Markowicz, przewodniczący Rady Rodziców –  Adrian Golacik, przedstawiciel Rady Rodziców –  Katarzyna Kamińska, zaprzyjaźniony ze szkołą, Artur Tomczyk.

Podczas zakończenia kilka słów do całej społeczności szkolnej skierowała dyrektor placówki Teodozja Gorlewska, która podsumowała w swoim przemówieniu rok szkolny. Dyrektor podkreśliła, że mijający rok szkolny, był z jednej strony trudny: pandemia, wybuch wojny na Ukrainie, nowe wyzwania związane z adaptacją ukraińskich dzieci w szkole, ale również był to rok bardzo owocny w różnego rodzaju wyniki w konkursach,  przedmiotowych, tematycznych, jak również i sportowych. Ponadto  w słowach skierowanych do ósmoklasistów powiedziała, iż:- „Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego. Każde zakończenie daje szanse na przeżycie czegoś dotąd nieznanego”.

Tradycyjnie podczas uroczystego zakończenia najlepsi uczniowie z klas ósmych zostali uhonorowani pamiątkowymi nagrodami książkowymi, a sportowcy, którzy przez wiele lat rozsławiali płońską „Trójkę”, symbolicznymi statuetkami.

Podczas uroczystości nie zabrakło także akcentu artystycznego. Uczniowie z klas ósmych przygotowali krótki występ artystyczny, podczas którego wprowadzili wszystkich zgromadzonych w refleksyjny nastrój. Również dzieci z oddziału przedszkolnego uświetniły piątkową uroczystość swoim występem tanecznym, jak również uczniowie klas ósmych zatańczyli dla całej społeczności „Belgijkę”, a absolwentka „Trójki” - Agata Śladowska - zaśpiewała utwór z repertuaru Anny Jantar "Radość najpiękniejszych lat". Karol Kamiński, uczeń 7c,w imieniu wszystkich uczniów, pożegnał tegorocznych absolwentów.

W piątek, 24 czerwca zabrzmiał ostatni dzwonek w murach płońskiej „Trójki” dla  wszystkich uczniów. Przyszedł czas na wakacje.

 

KATARZYNA RÓLKA

 

 

 

__1

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe