Nocny maraton czytania „Dziadów” Adama Mickiewicza

  • 20.03.2022, 15:06 (aktualizacja 14.06.2022, 11:12)
Nocny maraton czytania „Dziadów” Adama Mickiewicza Fot. zbiory ILO Płońsk
W I Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza w nocy z 18 na 19 marca odbył się maraton czytania „Dziadów” Adama Mickiewicza. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach obchodów 200. rocznicy wydania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, co było symbolicznym początkiem romantyzmu w Polsce.

Uczniowie zgromadzeni wokół stołu przy blasku świec (również tych ręcznie robionych przez jedną z uczestniczek) odczytywali na role najsłynniejsze sceny dramatu Mickiewicza, m.in. scenę więzienną, „Wielką Improwizację”, „Salon warszawski” czy część II „Dziadów”, z której pochodzi słynny cytat: „Ciemno wszędzie, głucho wszędzie. Co to będzie? Co to będzie?”.

Po odczytaniu każdej sceny następowały analizy, dyskusje i rozważania. Był czas również na ćwiczenia z tekstem do matury. Czytanie na role sprzyjało też ujawnieniu się kilku aktorskich talentów wśród młodzieży.

Okazuje się, że czytanie lektur może stać się niezwykłą przygodą!

Maraton został przygotowany przez uczniów klas 3C, 3P, 3A2, 3NB, 2A1 i 2A2 pod opieką Joanny Marciszewskiej.

INFO. ZA I LO PŁOŃSK

__1

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Płońszczanin po kądzieli.
Płońszczanin po kądzieli. 12.04.2022, 10:16
No, no ! To jak już przeczytacie, to może na wycieczkę do Krakowa, gdzie w teatrze im. Słowackiego wystawiany jest spektakl "Dziady" w reżyserii Mai Kleczewskiej ? W tym roku szkolnym to już pewnie nie zdążycie, bo kolejka po bilety jest długa, ale w przeszłym ?

Pozostałe