Sprawdzali kwarantannę - uratowali trzy osoby!

  • 27.01.2022, 17:22 (aktualizacja 20.02.2022, 16:14)
 Sprawdzali kwarantannę - uratowali trzy osoby! Fot. zdjęcie ilustracyjne
Dzielnicowi z nowomiejskiego posterunku uratowali trzech mężczyzn z domu, w którym wybuchł pożar. Odbywający kwarantannę trzej mężczyźni (36, 39, 40 lat) nie byli nawet świadomi zagrożenia. Szybka reakcja funkcjonariuszy zapobiegła tragedii.

W miniony wtorek, 25 stycznia wieczorem dzielnicowi z Posterunku Policji w Nowym Mieście (pow. płoński) w ramach pełnienia służby na terenie gminy Nowe Miasto i Joniec, kontrolowali osoby przebywające w kwarantannie. Z uwagi na to, że z 36, 39 i 40-latkiem, odbywającymi kwarantannę w jednym z domów nie mogli nawiązać kontaktu telefonicznego, postanowili sprawdzić miejsce dokładnie. Sama kontrola odbyła się bez uwag. Wszyscy mężczyźni byli pod wskazanym adresem.

Chwilę później jednak stało się coś niespodziewanego. Nagle z komina budynku, w którym przebywali odbywający kwarantannę buchnęły kłęby dymu, iskry i pojawił się wysoki ogień. Sytuacja była poważna. Funkcjonariusze szybko zaalarmowali nieświadomych zagrożenia mężczyzn i zachowując bezpieczny dystans społeczny, pomogli wydostać się im na zewnątrz. Wezwali też na miejsce trzy zastępy straży pożarnej, które ugasiły pożar. Okazało się, że w kominie domu zapaliły się sadze. Szybka interwencja służb zapobiegła rozprzestrzenieniu się ognia i dymu na cały budynek.

Nowomiejscy dzielnicowi zjawiając się w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie zapobiegli tragedii.

Info za kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe