Takich drzew jeszcze nie było!

  • 26.11.2021, 16:38 (aktualizacja 02.12.2021, 20:02)
Takich drzew jeszcze nie było! Fot. zbiory UM Płońsk
W ramach dofinansowania z "Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu MAZOWSZE 2021" na skwerku przy ul. Pułtuskiej posadzono 3 bardzo duże drzewa, które stanowią preludium do nasadzeń drzew w rynku.

- Każda sadzonka waży 350 kg, mierzy prawie 7 m i ma obwód pnia 35 cm. Są to glediczje trójcierniowe "skyline" – mówi ogrodnik miejski Małgorzata Melińska. I dodaje: - Takich drzew jeszcze w naszym mieście nie było.

Przy nasadzeniu zastosowano specjalny podziemny system kotwiący z kratą stalową i taśmami mocującymi oraz zestaw napowietrzająco-nawadniający. Miejsca nasadzenia zostały zasilone szczepem grzybów, które świetnie współpracują z systemem korzeniowym.

Sadzonki drzew są prawidłowo wyprowadzone, zdrowe bez żądnych oznak chorobowych i uszkodzeń.

Glediczje to bardzo ciekawy, dekoracyjny i oryginalny gatunek drzew, który w pełni będzie widoczny na wiosnę, gdy wypuszczą liście i ukażą się w całej okazałości.

- Drzewa te należą do rarytasów ogrodniczych – wyjaśnia Małgorzata Melińska.

 

INFO ZA UM PŁOŃSK

 

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe