Podsumowanie projektu BohaterOn

  • 10.11.2021, 19:17 (aktualizacja 26.11.2021, 11:58)
Podsumowanie projektu BohaterOn Fot. zbiory SP1 Płońsk
"Aby czas nie wymazał z naszej pamięci tych, którzy potrafili pięknie umierać i pięknie żyć" - lekcje "żywej historii" w Szkole Podstawowej nr 1 w Płońsku.

W dniach 2-10.11.2021 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Płońsku przeprowadzono szereg działań, lekcji poświęconych patriotyzmowi. Po raz piąty szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego projektu: BohaterOn ku  pamięci żyjących powstańców warszawskich. W młodszych klasach prowadzone były pogadanki o patriotyzmie: jak być dzisiaj patriotą, co znaczy słowo Ojczyzna. Dzieci wykonały kartki z życzeniami dla powstańców. W klasach starszych zastanawiano się nad pojęciem patriotyzmu dziś i w przeszłości. Uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne dotyczące II wojny światowej, powstania warszawskiego. Na lekcjach języka polskiego wysłuchali także niezwykle wzruszającego słuchowiska: "Mały - roznosiciel nadziei", wspomnień żyjącego powstańca. Siódmoklasiści pisali podziękowania, listy dla żyjących bohaterów powstania warszawskiego. Wykonali również prezentacje multimedialne dotyczące patriotyzmu i jak się kształtował na przestrzeni wieków. Podsumowaniem działań była inscenizacja z życia wojennej Warszawy. Patrole powstańcze, praca sanitariuszek, stoiska targowe czy gry i zabawy z lat 40 pozwoliły przenieść się uczniom w czasie i poczuć klimat tamtych lat.

 

INFO ZA SP1.

__1

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe