Bajkowo w Bibliotece Pedagogicznej w Płońsku

  • 22.10.2021, 20:43 (aktualizacja 26.10.2021, 17:11)
Bajkowo w Bibliotece Pedagogicznej w Płońsku Fot zbiory Biblioteki Pedagogicznej
Biblioteka Pedagogiczna w Płońsku aktywnie włączyła się w październikowe obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.

Tegoroczny Miesiąc Bibliotek Szkolnych jest obchodzony pod hasłem „Baśnie i legendy z całego świata”. Biblioteka Pedagogiczna w Płońsku przygotowała dla szkół powiatu płońskiego ofertę lekcji edukacyjnych prowadzonych w oparciu o wybrane baśnie. Z propozycji skorzystali uczniowie szkół podstawowych z Kucic Nowych, Zaborowa, Dzierzążni i SP nr 4 w Płońsku. Zaplanowane jest także spotkanie z uczniami z Siedlina i Sarbiewa.

 Największym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyły się zajęcia „W indiańskiej wiosce – wyprawa ku słońcu” przygotowane i prowadzone przez Katarzynę Karczewską. Podczas zajęć dzieci poznawały baśń indiańską „O powstaniu człowieka” ze zbioru „Biały Mustang” Sat-Okh, a później były poddawane próbom sprawdzającym ich bystry wzrok, słuch i zręczność, aby mogły zostać prawdziwymi Indianami. Było też malowanie twarzy, indiańskie okrzyki i dobra zabawa. Niewątpliwą atrakcją dla uczniów okazały się gry i zabawy na magicznym dywanie oraz rzut do tarczy na magicznej ścianie.

Starsi uczniowie mogli uczestniczyć w zajęciach „Dobre i złe słowa” w oparciu o tekst bajki filozoficznej „Trzy sita”. Podczas lekcji uczniowie zastanawiali się nad znaczeniem pojęć: dobro, prawda, pożyteczność a także nad tym, jakie zło niesie z sobą plotka. Prowadząca zajęcia Aleksandra Wilk wykorzystała w ich trakcie metody arteterapii i pedagogiki zabawy.     

Dla naszej biblioteki była to okazja, aby pokazać bibliotekę jako miejsce przyjazne uczniom, gdzie można nie tylko dowiedzieć się czegoś wartościowego, rozwijać swoje zainteresowania ale i przyjemne spędzić czas.

 

INFO ZA BIBLIOTEKA  PEDAGOGICZNA

 

__1

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe