44 Stypendia Starosty Płońskiego za rok 2020/2021 wręczone laureatom!

  • 14.10.2021, 11:38 (aktualizacja 30.10.2021, 10:48)
44 Stypendia Starosty Płońskiego za rok 2020/2021 wręczone laureatom!… Fot. zbiory Starostwa Powiatowego w Płońsku
W środę, 13 października, 44 uczniów szkół dla których organem prowadzącym jest powiat płoński otrzymało stypendia starosty za rok szkolny 2020/21. Wyróżniono najlepszych maturzystów, laureatów olimpiad i konkursów przedmiotowych oraz młodych sportowców. Wysokość poszczególnych stypendiów wyniosła od 300 do 2.000 zł, a całkowita kwota opiewa na 34.900 zł.

Uroczystość odbyła się płońskim w Zespole Szkół Nr 2 w Płońsku. Zebranych powitał Paweł Dychto – naczelnik wydziału oświaty. Następnie z programem artystycznym wystąpili uczniowie z „Rutek”, po czym głos zabrała Elżbieta Wiśniewska – płoński starosta.

Dziękowała dyrektorom placówek oraz nauczycielom za zaangażowanie w pracę, szczególnie w trudnym czasie pandemii. Gratulowała uczniom osiągniętych wyników edukacyjnych i sportowych.

Następnie, wraz z Dariuszem Żelasko – przewodniczącym Rady Powiatu Płońskiego, Elżbietą Grodkiewicz – wiceprzewodniczącą, Dariusze Umięckim – przewodniczącym komisji ds. społecznych oraz członkami zarządu powiatu: Barbarą Wdowiak oraz Robertem Adamskim wręczyła stypendia.

Stypendia za najwyższe wyniki z egzaminu maturalnego

1. Marta Łazarska (I LO) (wynik egzaminu maturalnego: 99,33%).

2. Jakub Żuchowski (ZS Nr 2) (91,33%),

3. Piotr Ambrochowicz (ZS Raciąż) (90,33%).

4. Kamil Gwiazdowski (ZS Nr 2) (85,67%).

5. Klaudia Macioszek (ZS Nr 1) (85%).

6. Patrycja Antoniewska (ZS Nr 1) (81%).

7. Bartosz Majchrzak (ZS Raciąż) (81%).

 

Stypendia dla laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych oraz laureatów konkursów przedmiotowych

1. Julia Skwarska (I LO), którazdobył: III miejsce w XVII Międzynarodowej Olimpiadzie Języka Rosyjskiego dla Obcokrajowców, 2021. Jest również laureatką XI Międzynarodowego konkursu Puszkinowskiego „Что в именитебемоем?”, 2021 oraz wyróżnioną w XXXV Ogólnopolskim Konkursie Recytacji Poezji i Prozy Aleksandra Puszkina i Adama Mickiewicza „PUSZKINIANA 2020”.

2. Ewa Wielgolaska (ZS Raciąż) za III miejsce w Międzynarodowej Olimpiadzie online z języka rosyjskiego jako języka obcego, 2020.

3. Dawid Sałaciński (I LO) - Laureat XI Międzynarodowego konkursu Puszkinowskiego „Что в именитебемоем?”, 2021.

4. Ilona Klonowska (I LO) finalistka LI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, Warszawa 2021.

5. Zuzanna Zadroga (I LO) finalistka LI Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, Warszawa 2021.

 

Stypendia za wysokie wyniki sportowe

Indywidualne:

1. Aleksandra Zuba (I LO) zdobywczyni: I-go miejsca w kategorii solo batonflagseniors na Międzynarodowym Festiwalu Mażoretek i Tańca, Bibinje, Chorwacja, 2021. Zajęła również I miejsce w kategorii solo baton seniorki na II Mistrzostwach Polski Mażoretek federacji EMA 2021, tytuł Internetowy I Wicemistrz Polski mażoretek 2021 w kategorii solo buława młodzież, 2021 oraz  III miejsce w kategorii solo flaga seniorki na Mistrzostwach Polski Środkowej Mażoretek, Uniejów 2021.

2. Emilia Opałka (I LO), któ®a na liście sukcesów ma: I miejsce w kategorii walki ciągłe +65 kg w Pucharze Polski Taekwon-do, Ostrów Wielkopolski 2021,II miejsce w kategorii techniki specjalne w Pucharze Polski Taekwon-do, Ostrów Wielkopolski 2021 oraz II miejsce w kategorii układy formalne w Pucharze Polski Taekwon-do, Ostrów Wielkopolski 2021.

3. Szymon Kaniewski (I LO) za I miejsce w trójboju siłowym w kategorii – 125 kg, teenagers 16-17, podczas XPC International PolishChampionships (Międzynarodowe Mistrzostwa Polski), Siedlce 2021. Zdobył także: I miejsce w kategorii 120 kg młodzik do lat 16 na Mistrzostwach Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym, Skierniewice 2020, a także II miejsce w kategorii J16 120 kg na Mistrzostwach Polski w wyciskaniu leżąc klasycznym, Warszawa 2020.

4. Zofia Klimczewska (I LO) za I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego Lider 2021, w kategorii pow. 15, klasa D, styl: Standard, Lublin 2021,- II miejsce w kategorii pow. 15, klasa D, styl: Latin, w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Błonie – 2021 oraz II miejsce w turnieju Małe Grand Prix w Łomiankach, w kategorii: 14-15 (Junior 2), klasa: D, styl: Standard, Łomianki 2020,

5. Alicja Pospieszyńska (I LO) za III miejsce w II Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego „O ZŁOTE JABŁKO” pod patronatem Starosty Grójeckiego, w kategorii wiekowej: pow. 15, klasa: D, styl: Latin, Warka 2020,I miejsce w turnieju Małe Grand Prix w Łomiankach, w kategorii wiekowej: pow. 15, klasa: D, styl: Latin, Łomianki 2020 oraz III miejsce w kategorii wiekowej: pow. 15, klasa: D, styl: Latin, w turnieju Małe Grand Prix.

6. Wiktor Godlewski (ZS Nr 2) m.in. za III miejsce w II Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego „O ZŁOTE JABŁKO” pod patronatem Starosty Grójeckiego, w kategorii wiekowej: pow. 15, klasa: D, styl: Latin, Warka 2020 oraz I miejsce w turnieju Małe Grand Prix w Łomiankach, w kategorii wiekowej: pow. 15, klasa: D, styl: Latin, Łomianki 2020.

7. Marlena Rosa (I LO): V miejsce w chodzie na 10.000 m na Mistrzostwach Polski U20, Lublin 2021,V miejsce w chodzie na 3.000 m U20 podczas Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20, Toruń 2021.

8. Mateusz Poryziński (ZS Nr 2): VI miejsce w chodzie na 5.000 m U18 podczas Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20, Toruń 2021,I miejsce w chodzie na 10 000 m U18 na Mistrzostwach Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych U18 i U20, Słubice 2021.

- II miejsce w chodzie na 5000 m na Międzywojewódzkich Mistrzostwach U16 2020 (MAZ-WM), Warszawa 2020.

9. Karolina Górnicka (ZS Nr 2) za III miejsce w chodzie na 3000 m na Międzywojewódzkich Mistrzostwach U16 2020 (MAZ-WM), Warszawa 2020.

10. Jakub Kowalski (I LO) za I miejsce w rzucie dyskiem U20 na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza U18 i U20, Warszawa 2021,II miejsce w rzucie oszczepem U20 na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza U18 i U20, Warszawa 2021.

11. Wiktoria Widulińska (ZS Nr 2) za I miejsce w biegu na 100 m przez płotki na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza U18 i U20, Warszawa 2021,IV miejsce w sztafecie 4x100 m na Mistrzostwach Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych U18 i U20, Słubice 2021.

12. Wiktor Mateńko (I LO) za I miejsce w biegu na 100 m na Otwartych Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza U18 i U20, Warszawa 2020.

13. Łukasz Korzeniowski (ZS Nr 1) za I miejsce w skoku w dal na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza U18 i U20, Warszawa 2021.

14. Klaudia Chojnacka (ZS Nr 2) za II miejsce w biegu na 100 m U20 na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza U18 i U20, Warszawa 2021,II miejsce w biegu na 200 m U20 na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza U18 i U20, Warszawa 2021,V miejsce w biegu na 100 m U20 na Mistrzostwach Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych U18 i U20, Słubice 2021.

15. Patryk Stępiński (ZS Nr 1) za I miejsce w pchnięciu kulą na Mistrzostwach Mazowsza U16, Ciechanów 2020, oraz II miejsce w rzucie dyskiem na Mistrzostwach Mazowsza U16, Ciechanów 2020.

16. Mateusz Pyrzyński (ZS Nr 1) - I miejsce w biegu na 100 m na Mistrzostwach Mazowsza U16, Ciechanów 2021.

17. Jakub Ptasiewicz (ZS Nr 1) za II miejsce w skoku w dal U18 na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza U18 i U20, Warszawa 2021.

18. Karolina Małek (ZS Nr 1) za II miejsce w skoku w dal na Mistrzostwach Mazowsza U16, Ciechanów 2020.

19. Marta Zdunowska (ZS Nr 1) m.in. za III miejsce w trójskoku na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza U18 i U20, Warszawa 2021, oraz II miejsce w sztafecie 4 x 100 m na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza U18 i U20, Warszawa 2021.

 

Stypendia za drużynowe sukcesy sportowe:

1. Dominika Jaroszewicz (ZS Nr 1): II miejsce w sztafecie 4x100m na Otwartych Mistrzostwach Mazowsza U18 i U20, Warszawa 2021 oraz IV miejsce w sztafecie 4x100m na Mistrzostwach Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych U18 i U20, Słubice 2021.

2. Drużyna Płońskiej Akademii Futboluza II miejsce w tabeli z drużyną Płońskiej Akademii Futbolu w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej A2 Junior, awans do Mazowieckiej Ligi Wojewódzkiej Juniorów A2. Wyróżnieni zawodnicy: Wiktor Biliński (ZS Nr 2), Dominik Łądka (ZS Nr 2), Natan Podgórski (ZS Nr 2), Piotr Prusak (ZS Nr 2), Stanisław Wiśniewski (ZS Nr 2), Oskar Zmysłowski (ZS Nr 2), Filip Bańka (I LO), Michał Kowalski (I LO), Kamil Ostapowski (I LO), Damian Duszyński (ZS Nr 1), Adrian Urzykowski (ZS Nr 1), Maciej Rogowski (ZS Nr 1),Piotr Prusak (ZS Nr 2), Stanisław Wiśniewski (ZS Nr 2), Oskar Zmysłowski (ZS Nr 2), Filip Bańka (I LO), Michał Kowalski (I LO),Kamil Ostapowski (I LO),Damian Duszyński (ZS Nr 1), Adrian Urzykowski (ZS Nr 1), Maciej Rogowski (ZS Nr 1).

 

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

 

 RED / info. za Starostwo Powiatowe w Płońsku

FOT.STAROSTWO Powiatowe w Płońsku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

__1

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe