Pijana matka ,,opiekowała się” czworgiem dzieci!

  • 11.10.2021, 14:35 (aktualizacja 22.10.2021, 20:51)
Pijana matka ,,opiekowała się”  czworgiem dzieci! Fot. zdjęcie ilustracyjne
W weekend policjanci interweniowali wobec matki, która opiekowała się czworgiem dzieci, będąc pod wpływem alkoholu. Wkrótce sprawa zostanie skierowana do Sądu Rodzinnego. Posiadając wiedzę o podobnych sytuacjach nie pozostawajmy bierni i powiadamiajmy o tym właściwe instytucje oraz służby.

W  piątek po południu, 8 października dzielnicowy z Posterunku Policji w Czerwińsku nad Wisłą został zaalarmowany przez pracowników socjalnych, że w jednej z miejscowości na terenie gm. Naruszewo nietrzeźwa kobieta opiekuje się dziećmi. Policjant szybko pojechał pod wskazany adres. W domu była wyczuwalna silna woń alkoholu, panował bałagan i było chłodno. Pod opieką 35-latki, którą policjant zastał na miejscu, przebywało troje jej dzieci oraz dziecko sąsiadki, wszystkie w wieku 4-6 lat. Wstępne badanie na trzeźwość wykazało w organizmie kobiety ponad 2 promile. 35-latka przyznała się funkcjonariuszowi do tego, że wypiła dwa piwa. Dzielnicowy w rozmowie z dziećmi ustalił, że od rana zjadły tylko po jednym jabłku, które znalazły w domu. W czasie interwencji, z pracy, wrócił ojciec dzieci, jednak z uwagi na stan nietrzeźwości - 1,2 promila alkoholu w organizmie, nie mógł on przejąć opieki nad małoletnimi. Wszystkimi dziećmi zajęła się mieszkająca nieopodal sąsiadka.

Materiały dotyczące tej interwencji wkrótce zostaną przekazane do Sądu Rodzinnego.

Apelujemy do wszystkich o właściwą reakcję, jeśli mamy podejrzenie, że w danej rodzinie, ,,u sąsiadów” mogą występować tego rodzaju sytuację. Słysząc awantury, płacz dziecka nie bójmy się zareagować i powiadomić odpowiednie instytucje i służby.

Pamiętajmy też o tym, że to właśnie na nas – rodzicach, czy też osobach pod których opieką znajdują się dzieci, spoczywa obowiązek i odpowiedzialność za ich życie i zdrowie. Nigdy nie wiemy, jaki pomysł wpadnie do głowy naszemu dziecku i kiedy będzie potrzebowało od nas natychmiastowej pomocy.

 

Info za kom. Kinga Drężek-Zmysłowska

 

 

 

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe