Biskup Płocki odwiedził płońską ,,Trójkę

  • 07.10.2021, 10:42 (aktualizacja 18.10.2021, 19:44)
Biskup Płocki  odwiedził płońską ,,Trójkę Fot. zbiory SP3 Płońsk
W poniedziałek, 4 października 2021 roku w ramach wizytacji kanonicznej Parafii pw. św. Ojca Pio w Płońsku, Szkołę Podstawową nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku odwiedził Biskup Płocki Piotr Libera w towarzystwie ks. sekretarza Jarosław Mokrzanowskiego, ks. dziekana Janusz Rumińskiego i ks. proboszcza Tomasza Markowicza.

Oficjalnego powitania dokonała dyrektor placówki - Teodozja Gorlewska wraz z delegacją uczniów. Następnie  dostojni goście przeszli do sali gimnastycznej na spotkanie z przedstawicielami uczniów oraz nauczycielami.  Dyrektor SP3 powitała serdecznie gości w imieniu uczniów, grona pedagogicznego, pracowników szkoły i rodziców. Zwróciła uwagę na wsparcie, jakie niesie rodzinie Kościół i Szkoła oraz jak ważna jest współpraca między tymi podmiotami.

Następnie  w wykonaniu dzieci zaprezentowany został program słowno-muzyczny pt. „Naśladuj świętych”. Uczniowie przybliżyli naukę oraz najważniejsze przesłania i myśli: św. Jana Pawła II, bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, św. Ojca Pio i św. Stanisława Kostki. Głównym przesłaniem, jakie płynęło z treści występu, było ukazanie wspaniałych świętych, których warto naśladować. Biskup Piotr Libera,  podziękował uczniom i nauczycielom za trud, poświęcenie, zaangażowanie, wyraził uznanie dla talentów uczniowskich oraz był pod wrażeniem gościnności społeczności płońskiej „Trójki”.  Na pamiątkę tego wyjątkowego spotkania dyrektor SP3 wręczyła  Biskupowi publikację „Pokolenia tworzą historię”, która została wydana na 75-lecie szkoły.

Spotkanie zakończyło się udzieleniem zebranym Błogosławieństwa Bożego.

 

KATARZYNA  RÓLKA

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe