Uważajmy na dzikie zwierzęta. Pojawiają się również na terenie miasta!

  • 07.09.2021, 13:37 (aktualizacja 22.09.2021, 21:06)
Uważajmy na dzikie zwierzęta. Pojawiają się również na terenie miasta!… Fot. zbiory KPP Płońsk
Leśna zwierzyna zapuszcza się coraz częściej na ulice miast, co jest nie małym zaskoczeniem dla kierowców.

We wtorek rano, 7 września płońscy policjanci zostali wezwani na skrzyżowaniu ul. Wyszogrodzkiej i Warszawskiej w Płońsku, gdzie chodził łoś. Z informacji jaką otrzymali funkcjonariusze wynikało, że dwa osobniki widziane były wcześniej w okolicy ul. Kolejowej i ogródka Jordanowskiego. Około godz. 6:00 kierowca osobowej skody o mały włos uniknął zderzenia ze zwierzęciem. Po kilkudziesięciu minutach spędzonych na posilaniu się i odpoczynku łoś bezpiecznie opuścił teren miasta.

Kiedy już dostrzeżemy przy drodze dzikie zwierzę, powinniśmy natychmiast zwolnić. Pamiętajmy, ze zwierzęta są nieobliczane i w każdej chwili mogą wbiec na drogę, pod koła samochodu, a zazwyczaj chodzą w stadzie. Znajdującemu się na jezdni nieoczekiwanemu „gościowi” pozwólmy spokojnie przejść na drugą stronę.

Jeżeli dojdzie do wypadku z udziałem dzikiej zwierzyny, należy zjechać na pobocze, włączyć światła awaryjne i zabezpieczyć miejsce zdarzenia trójkątem ostrzegawczym. Trzeba pamiętać o zachowaniu ostrożności w stosunku do zwierzęcia, gdyż ranne może być niebezpieczne. Następnie należy wezwać pomoc i poprosić Policję o zawiadomienie służb leśnych w celu udzielenia pomocy rannemu zwierzęciu lub usunięcia go z drogi.

Info. za KPP Płońsk

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe