Biblioteka Pedagogiczna w Płońsku poleca

  • 26.08.2021, 15:11 (aktualizacja 26.08.2021, 19:16)
Biblioteka Pedagogiczna w Płońsku poleca Fot. zbiory BP Płońsk
„Wyrwa” Wojciecha Chmielarza to książka o rodzinnej tragedii i próbie radzenia sobie z traumą po śmierci najbliższej osoby. Ale też, a może przede wszystkim, książka o skrywanych sekretach, błędach i cenie, którą przyjdzie za wszystkie zapłacić.

Maciej i Janina to typowe współczesne małżeństwo – praca,  małe dzieci, kredyt we frankach. Ambicje i marzenia schowane głęboko, prawie zapomniane. Na pozór kochająca, fajna rodzina z typowymi drobnymi problemami. Gdy Janina, wracając ze służbowego wyjazdu, ginie pod kołami ciężarówki, życie Macieja, dzieci, teściów rozsypuje się na drobne kawałki. Maciej obwinia siebie o wypadek. Wini się za tych kilka słów za dużo, słów wypowiedzianych podczas ostatniej rozmowy, słów które były ostatnimi, jakie jego żona usłyszała. Bo, jak sądzi, to spowodowało, że straciła kontrolę nad autem. Wyrzuty sumienia go niszczą, próbuje dociec przyczyn wypadku, znaleźć innego winnego, uspokoić sumienie. Wszystko się zaczyna gmatwać, gdy policjant mówi, że podejrzewa samobójstwo. Maciej zaczyna więc prowadzić prywatne śledztwo i dochodzić prawdy. Wraz z odkrywaniem nowych faktów uświadamia sobie, jak mało znał własną żonę.  Mnożą się pytania i nic nie okazuje się być takie, jak mogło się na początku wydawać. Poznajemy  świat małych i dużych  kłamstewek, tajemnic, pozorów. Decyzji, od których nie ma odwrotu. Powieść w sferze uczuć i przeżyć bohaterów dość stereotypowa, niemniej dobrze się ją czyta i momentami bywa zaskakująca.

 

Opracowanie Elwira Stolpa

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe