Płońska „Trójka” Złotą Szkołą 30-lecia Samorządu Terytorialnego w Polsce

  • 09.07.2021, 16:15 (aktualizacja 30.07.2021, 11:21)
Płońska „Trójka” Złotą Szkołą 30-lecia Samorządu Terytorialnego w Polsce Fot. zbiory SP3 Płońsk
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Stanisława Wyspiańskiego w Płońsku otrzymała prestiżowy Certyfikat Edukacyjnej Doskonałości, który przyznany został w X edycji Ogólnopolskiego Programu Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw „Samorządowy Lider Edukacji”. To szczególnie ważna nagroda, ponieważ została przyznana w jubileuszowej edycji programu towarzyszącej ogólnopolskim obchodom 30-lecia Samorządu Terytorialnego w Polsce.

Wręczenie „Certyfikatów Edukacyjnej Doskonałości” nastąpiło podczas uroczystej gali, która miała miejsce 5 lipca 2021 r. w sali koncertowej Zespołu Szkół nr 13 w Lublinie. To arcyważne dla szkoły wyróżnienie odebrała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Płońsku - Teodozja Gorlewska oraz wicedyrektor - Ewa Kiraga.

Certyfikat otrzymały szkoły, które wyróżniają się najwyższą jakością edukacji, nowoczesnym modelem zarządzania oraz znaczącymi sukcesami w kształceniu dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. To wyjątkowe wyróżnienie, świadczące o wysokim poziomie kształcenia w SP3.

Należy podkreślić, że certyfikatem uhonorowano 20 najlepszych szkół i placówek oświatowych spośród wszystkich placówek oświatowych działających w certyfikowanych gminach, powiatach i województwach, w tym płońską „Trójkę”. Tym samym SP3 trafiła do „Top Dwudziestki” – otrzymując tytuł Złotej Szkoły 30- lecia Samorządu Terytorialnego w Polsce.

Jak podkreśla dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Płońsku Teodozja Gorlewska: - „Ciągły rozwój jest jednym z naszych najważniejszych priorytetów szkoły – nasza szkoła łączy nowoczesność z praktyką. Otrzymane wyróżnienie przypomina, że autorytet szkoły budują jej uczniowie, absolwenci, kadra dydaktyczna i kierownicza, tworząc atmosferę, która sprzyja nauce, rozwijaniu zainteresowań i marzeń. Udział w wydarzeniu dał możliwość zapoznania się z osiągnięciami i „dobrymi praktykami” w dziedzinie edukacji jak również był świetną okazją do wymiany doświadczeń i dyskusji na gruncie dydaktycznym i wychowawczym szkoły”.

To szczególne wyróżnienia napawa dyrekcję, nauczycieli, pracowników szkoły, jak i jej uczniów dumą, ale również zobowiązuje, gdyż być w „Top 20” wśród szkół z całej Polski, jest niezwykłym docenieniem ciężkiej pracy całej społeczności płońskiej „Trójki”.

 

KATARZYNA  RÓLKA

 

 

 

 

 

 

__1

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe