Podpisanie dwóch umów

  • 02.07.2021, 17:42 (aktualizacja 20.07.2021, 18:19)
Podpisanie dwóch umów Fot. zbiory UM Płońsk
W czwartek, 1 lipca burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik podpisał umowę o dofinansowanie dwóch projektów na wsparcie ochrony powietrza.

Dofinansowanie pochodzi z  budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach  „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza i Mikroklimatu  MAZOWSZE 2021”.

Rewitalizacja terenów zieleni przy Szkole Podstawowej nr 4 oraz ul.  Pułtuskiej w Płońsku.

W ramach zadania zrewitalizowana zostanie zieleń w dwóch lokalizacjach - wzdłuż ulicy Pułtuskiej i przy Szkole Podstawowej nr 4 ("mała czwórka"). Posadzonych zostanie 38 drzew, ponad 3000 traw ozdobnych, a także 2600  roślin okrywowych i bylin. Skwer oraz działka przy ul. Pułtuskiej objęte niniejszym wnioskiem o  dofinansowanie znajdują się w ścisłym centrum miasta, dlatego też projekt  rewitalizacji zieleni stanowi uzupełnienie projektu realizowanego przez  Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, polegającego na przyłączaniu  budynków do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Szkoła Podstawowa nr 4 otoczona jest osiedlem bloków, a więc zrewitalizowany teren zielony przyczyni się do poprawy jakości powietrza bezpośrednio w miejscu zamieszkania, pracy i nauki kilku tysięcy osób.

- Wartość projektu ogółem: 421 595,09 zł

  - Koszt kwalifikowany: 333 720,46 zł

  - Dofinansowanie: 166 860,23 zł

Zwiększenie świadomości mieszkańców Płońska w zakresie ochrony powietrza.

Zadanie przewiduje przeprowadzenie dwóch różnych akcji  edukacyjno-informacyjnych skierowanych do różnych grup wiekowych  mieszkańców Płońska.

Pierwsza akcja z nich dedykowana jest przedszkolom i szkołom podstawowym i ma aspekt edukacyjno-informacyjny. Druga – skierowana jest do wszystkich mieszkańców, związana jest z przede wszystkim z promocją ekologicznych sposobów poruszania się po mieście. W ramach tego działania mieszkańcy poznają potencjał wybudowanej infrastruktury miejskiej i jego znaczenie w skutecznej walce o czyste powietrze.

W ramach akcji zorganizowane zostaną spektakle i animacje o tematyce  ekologicznej, zajęcia edukacyjne dla szkół i przedszkoli, akcje ulotkowe, spoty i filmy promujące ekologiczny transport.

- Wartość ogółem: 253 932,00 zł

 - Dofinansowanie: 126 966,00 zł

 

Info. za UM Płońsk

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe