Uwaga na niewybuchy!

  • 17.04.2021, 19:29
Uwaga na niewybuchy! Fot. zbiory KPP Płońsk
Wiosną i jesienią płońscy policjanci często otrzymują zgłoszenia o znalezieniu niewybuchów m.in. w czasie wykonywanych prac polowych lub prac budowlanych. W piątek, 16 kwietnia w m. Dzierzążnia przypadkowo wykopane zostało aż 17 bomb kasetowych z okresu II wojny światowej. Apelujemy do wszystkich osób znajdujących tego typu rzeczy o zachowanie szczególnej ostrożności i natychmiastowe informowanie o „znalezisku” odpowiednich służb.

Na niebezpieczne „pamiątki” z czasów I czy II wojny światowej najczęściej natrafiają osoby wykonujące prace polowe, grzybiarze, czy pracownicy budowlani wykonujący roboty ziemne. Dziś popołudniu (16 kwietnia) było podobnie. Około godz. 15:30 do płońskiej jednostki policji wpłynęło zgłoszenie o znalezieniu niewybuchów na terenie miejscowości Dzierzążnia. Na nietypowe znalezisko na terenie budowy, w czasie wykonywania prac ziemnych natrafił operator koparki. Mężczyzna w pewnym momencie zauważył, że na łyżce od koparki oprócz ziemi znajdują się niewybuchy. Prace na budowie od razu zostały wstrzymane, a na miejsce wezwani zostali policjanci, w tym funkcjonariusze z Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego. Nie było konieczności ewakuacji żadnych osób. Mundurowi zabezpieczyli teren przed dostępem innych osób do czasu przyjazdu patrolu saperskiego z  2. Pułku Saperów w Nowym Dworze. Łącznie przez saperów zabezpieczonych zostało 17 sztuk bomb lotniczych (kasetowych) pochodzących z okresu II wojny światowej. 

Przypominamy!

Tego rodzaju znaleziska pomimo upływu lat mogą być w dalszym ciągu bardzo niebezpieczne. Zabronione jest ich odkopywanie czy rozbrajanie. Nie wolno ich dotykać, przenosić, kopać czy piłować. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić kalectwem lub nawet śmiercią.   W przypadku odnalezienia niewybuchu należy jak najszybciej skontaktować się z jednostką policji. Apelujemy o szczególną ostrożność!

 

Info. za KPP Płońsk

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe