Trzy pytania do Jerzego Krajewskiego – prezesa PZW w Płońsku

  • 13.04.2021, 07:50 (aktualizacja 23.04.2021, 11:49)
Trzy pytania do Jerzego Krajewskiego – prezesa PZW w Płońsku Fot. Katarzyna Rólka
Każdy ma jakieś hobby, rodzaj zajęcia. A wędkarstwo tym właśnie jest i ma bardzo wielu pasjonatów. To oderwanie od rzeczywistości, od problemów dnia codziennego, a przede wszystkim obcowanie z przyrodą. Na pewno też szukanie tej odrobiny adrenaliny. Lecz czy teraz w okresie pandemii można wędkować? O tym rozmawiamy z prezesem płońskiego PZW.

 

Extra Płońsk: Czy w czasie pandemii można wędkować?

Jerzy Krajewski: Oczywiście, że można, ale pod warunkiem, że przestrzegane są trzy zasady: odstęp, maseczka i dezynfekcja rąk. Maseczka obowiązuje wtedy, gdy wędkuje się w grupie m.in. podczas zawodów.

 

Extra Płońsk: Czy w tym roku będą zarybiane płońskie ,,Rutki” i jakim narybkiem?

Jerzy Krajewski: Podobnie jak w roku 2020, w którym to zarybiono ,,Rutki”: marcu – 60 kg karpia,  kwietniu - 200 kg karpia, kwietniu – 3000 sztuk szczupaka (3 CM), czerwcu – 500 kg karpia wymiarowego, listopadzie – 50 kg szczupaka 40 cm, zaś w 2021 roku zaplanowano  zarybić akwen ,,Rutki”: karpiem wymiarowym – 600 kg. karasiem wymiarowym – 200 kg, linem wymiarowym – 100 kg.

 

Extra Płońsk: Czy nadal będzie istniała rejonizacja kół wędkarskich w woj. mazowieckim i czy są szanse na wprowadzenie jednej składki w tym województwie?

Jerzy Krajewski: Mimo wielokrotnych rozmów i prób z inicjatywy zarządu okręgu w Ciechanowie w sprawie zawarcia porozumienia z okręgiem mazowieckim, odnośnie ustalenia jednej składki na wody obu okręgów, niestety nie doszło do porozumienia. Nadmieniam, że okręg ciechanowski zawarł porozumienie z 22 okręgami.

 

Dziękuję za rozmowę

ROZMAWIAŁA  KATARZYNA  RÓLKA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe