Obchody rocznicowe zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej w Płońsku

  • 10.04.2021, 16:25 (aktualizacja 23.04.2021, 11:49)
Obchody rocznicowe zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej w Płońsku Fot. zbiory UM Płońsk
10. kwietnia uczczono 81. rocznicę zbrodni katyńskiej, jak również mija 11 lat od katastrofy smoleńskiej. Tegoroczne obchody tragicznych rocznic odbyły się w cieniu pandemii.

Sięgając jedenaście lat wstecz, 10 kwietnia 2010 r., aby uczcić 70. rocznicę zbrodni katyńskiej  delegacja  z Polski na czele z Prezydentem wybrali się do Katynia. Doszło wówczas do tragedii. Na lotnisku Smoleńsk-Północny rozbił się rządowy samolot Tu-154M z 96 osobami na pokładzie. Zginął prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, a także wielu urzędników państwowych.

Tą datę upamiętniono i w Płońsku. Przedstawiciele: Miasta Płońsk,  z burmistrzem Andrzejem Pietrasikiem, Gminy Płońsk: sekretarzem Andrzejem Stolpą oraz przedstawiciele Rady Seniorów Miasta Płońsk wzięli udział w sobotnich uroczystościach upamiętniających 81. rocznicę zbrodni katyńskiej i 11. katastrofy smoleńskiej. Po mszy świętej odprawionej w intencji ofiar uczestnicy  wydarzenia, przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych, złożyli kwiaty i zapalili znicze pod krzyżem katyńskim w „płońskim lasku katyńskim” przy ul. Kolejowej.  Pod krzyżem złożono też wieniec w imieniu Rady Miejskiej w Płońsku.

Tego dnia nie zabrakło delegacji Powiatu Płońskiego w osobach:  Wicestarosty Krzysztofa Wrzesińskiego, Sekretarza Powiatu Anny Czerniawskiej oraz członka Zarządu Powiatu Barbary Wdowiak , którzy złożyli u stóp krzyża katyńskiego kwiaty i znicze.

 

KATARZYNA  RÓLKA

 

 

 

 

                   

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe