Klucze do nowych mieszkań ZGM przyznane

  • 08.04.2021, 12:03 (aktualizacja 15.04.2021, 12:01)
Klucze do nowych mieszkań ZGM przyznane Fot. Katarzyna Rólka
W środę, 7 kwietnia lokatorzy ul. Płockiej 86 w Płońsku otrzymali od burmistrza Płońska Andrzeja Pietrasika klucze do swoich mieszkań.

Prace zakończono 26 lutego 2021 r., natomiast 30 marca 2021r. odebrano zaświadczenie z Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o zakończeniu postępowania w sprawie zakończenia inwestycji.

Zanim burmistrz wręczył klucze powiedział m.in. o historii tego miejsca: - ,, ... tutaj zawsze były sklepy, ostatnio w czasach po 90- roku najgłośniejszy był Fred 1 i Fred 2, jeden tutaj, a drugi na ul. Północnej.  Ta część parterowa bloku przejdzie do historii  przy Płockiej 86,  tutaj przez trzy lata mieścił się Miejski Dom Kultury i był ,,Market z Kulturą”. Później staraliśmy się zagospodarować to miejsce na Środowiskowy Dom Pomocy Społecznej, złożyliśmy wniosek, sporządziliśmy dokumentację, zapewniliśmy środki. Niestety nie przyznano nam środków na urządzenie Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej. Naszym następnym kierunkiem działania jest ten kierunek, który ciągle postępuje w mieście, z racji tego, że lokale użytkowe nie mają najemców, są wolne i tam gdzie można przywracamy je jako lokale mieszkalne,  tak się stało tutaj, z tego całego poziomu gdzie były sklepy, mamy 9 lokali mieszkalnych(…) Tuż przed świętami zatwierdziłem listę przydziału lokalów komunalnych” – można było usłyszeć.

- ,, Najmniejszy lokal ma powierzchnię użytkową niecałe 38 m, największy niecałe 55 m, czynsz w tych lokalach będzie wynosił 7.70 zł  za m2 powierzchni użytkowej plus media” – powiedziała  o metrażu Małgorzata Rogalska, kierownik ZGM, obecna przy wręczaniu kluczy i podpisywaniu dokumentów przez nowych lokatorów.

W wyniku realizacji zadania z lokali użytkowych o pow. 367,16 m2 powstało 9 lokali mieszkalnych o łącznej pow. użytkowej 407,02 m2. Mieszkania są w pełni wykończone oraz wyposażone w kuchnie indukcyjne.

 

KATARZYNA  RÓLKA

 

 

 

 

 

                   

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe