900 000 złotych dla Powiatu Płońskiego

  • 31.03.2021, 20:29 (aktualizacja 12.04.2021, 15:34)
900 000 złotych dla Powiatu Płońskiego Fot. zbiory Starostwa Powiatowego w Płońsku
Powiat Płoński otrzymał 900 000 złotych na rozbudowę drogi powiatowej Nr 3049W Joniec — Sobieski - Kołoząb o długości 2212 mb. Środki pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 

Prace na rozbudowę drogi powiatowej Nr 3049W Joniec — Sobieski - Kołoząb obejmą zainstalowanie ekologicznych obiektów poprawiających bezpieczeństwo na drogach w formie oświetlenia hybrydowego oraz nasadzenie drzew.

- ,,Bardzo się cieszę z tego dofinansowania. To długo oczekiwana inwestycja, o którą wielokrotnie zabiegali mieszkańcy. Dobra infrastruktura drogowa to jeden z priorytetów Zarządu Powiatu Płońskiego. To rządowe dofinansowanie to nie tylko lepszej jakości drogi, ale również poprawa bezpieczeństwa i większy komfort dla mieszkańców, je użytkujących" - informuje Wicestarosta Krzysztof Wrzesiński.

Wśród 44 projektów, które otrzymają rządowe środki do północnego i zachodniego Mazowsza trafi blisko 33 mln złotych w tym te złożone przez samorząd Powiatu Płońskiego oraz samorząd Gminy Joniec.

Zgodnie z założeniami rządowego programu pieniądze mają być przeznaczone na inwestycje bliskie ludziom.

Gmina Joniec otrzyma łącznie 1,2 mln złotych na dwa projekty - budowę Stacji Podnoszenia Ciśnienia Wody w miejscowości Adamowo oraz sieci wodociągowej w Nowej Wronie.

 

Info. za Starostwo Powiatowe

 

 

 

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe