Policjanci zatrzymali obcokrajowca, posługującego się podrobionym, polskim prawem jazdy!

  • 10.03.2021, 19:10 (aktualizacja 21.03.2021, 11:34)
Policjanci zatrzymali obcokrajowca, posługującego się podrobionym, polskim…
Policjanci z płońskiej drogówki, pełniący służbę w ramach mazowieckiej grupy SPEED, zatrzymali obcokrajowca, który w czasie kontroli drogowej posłużył się podrobionym polskim prawem jazdy. 32-latek tłumaczył, że kupił je w Warszawie od nieznanej mu osoby. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Policjanci z mazowieckiej grupy SPEED, pełniący służbę na terenie pow. płońskiego, na krajowej 62-ce w miejscowości Wola, zatrzymali do kontroli forda na niemieckich tablicach rejestracyjnych. Kierowca pojazdu przekroczył w terenie zabudowanym prędkość o ponad 30 km/h. Okazało się, że autem podróżował 32-letni obywatel Federacji Rosyjskiej, na stałe zamieszkujący na terenie Niemiec, wraz z żoną i czworgiem dzieci. Mężczyzna okazał policjantom polskie prawo jazdy, które już na pierwszy rzut oka wydało się funkcjonariuszom podejrzane.

Znacznie różniło się od oryginalnych blankietów m.in. hologramami, kolorem dokumentu. Do tego numer wystawcy dokumentu nie odpowiadał wpisanemu, czyli Prezydentowi Miasta Stołecznego Warszawa. Natomiast w czasie sprawdzenia w bazach danych policjanci ustalili, że osoba o podanym w prawie jazdy numerze PESEL nie istnieje, a w paszporcie widnieje inne miejsce (kraj) urodzenia 32-latka. Mężczyzna został zatrzymany, a jego auto, z uwagi na to, że nie było możliwości innego jego zabezpieczenia, zostało odholowane na strzeżony parking.

W czasie wyjaśnień 32-latek oświadczył funkcjonariuszom, że „lewe” prawo jazdy kupił za 300 euro, po odbyciu godzinnej jazdy próbnej po ulicach Warszawy.

Zatrzymany obywatel Federacji Rosyjskiej dobrowolnie poddał się karze. Za posługiwaniem się podrobionym prawem jazdy grozi mu nawet do 5 lat więzienia. Płońscy kryminalni wykonują dalsze czynności w tej sprawie, ustalają osoby trudniące się sprzedażą fałszywych dokumentów.

 

Info. za  podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska

 

 

 

                   

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe