Projekt Młodzi Ambasadorzy

  • 05.03.2021, 10:39 (aktualizacja 06.03.2021, 11:51)
Projekt Młodzi Ambasadorzy Fot. zbiory SP1 Płońsk
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Płońsku bierze udział w projekcie międzynarodowym pod nazwą Młodzi Ambasadorzy. Partnerem naszej szkoły w tym projekcie jest Szkoła Podstawowa im. Dawida Ben Guriona w Kiryat Motzkin w Izraelu. Nawiązali oni z nami współpracę, gdyż właśnie w Płońsku urodził się i mieszkał ten znany przywódca i pierwszy premier Izraela.

Projekt jest koordynowany przez panią Lea Ganor  i ośrodek Mashmault Centre. W projekcie biorą udział dwie grupy uczniów w wieku 12 lat, jedna grupa ze szkoły z Płońska i druga ze szkoły w Kiryat Motzkin. Koordynatorami projektu są nauczyciele języka angielskiego Anna Ciarkowska oraz Ana Sea. W projekcie biorą również udział nauczyciele historii i plastyki. Projekt rozpoczął się w październiku wykładem ambasadora Polski w Izraelu  Marka Magierowskiego i trwa w dalszym ciągu. Uczniowie spotykają się on-line ok. 2 lub 3 razy w miesiącu.  Na zajęciach tych prezentowane były nasze kraje, nasze miasta i nasze szkoły, uczniowie uczestniczyli również w zajęciach prowadzonych przez pracowników Mashmault Center dotyczących postaci Dawida Ben Guriona oraz wirtualnej wycieczce po jego domu. Podsumowanie projektu nastąpi w marcu.  Dzieci, nauczyciele oraz pracownicy Mashmault Centre komunikują się w języku angielskim.

 

Info. za SP1 Płońsk

 

__1

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe